Nilufer Belediyesi Telefonu 444 1603

Nilüfer’de unutulmaz müzik gecesi

21.06.2013 17:00
Google+ ile paylaş
Nilüfer Belediyesi’nin ulusal ve uluslararası ödüle sahip Nilüfer Çok Sesli Korosu ve Nilüfer Oda Orkestrası, Nâzım Hikmet Kültürevi’nde verdiği yıl sonu konseriyle izleyenleri büyüledi.

Kültür ve sanat etkinlikleriyle Nilüferlilere sanatla iç içe kent hayatı sunmayı hedefleyen Nilüfer Belediyesi’ne bağlı Nilüfer Çok Sesli Korosu ve Nilüfer Oda Orkestrası, Nâzım Hikmet Kültürevi’nde yıl sonu konseri düzenledi. İlk olarak Türkiye’nin dört bir yanında verdiği konserlerin yanı sıra yurt dışında da dinleyicilerin beğenisini toplayan Nilüfer Çok Sesli Korosu’nun sahne aldığı gecede Şef Göknur Yıldız ve ekibi izleyicilerden büyük alkış aldı. 

Konserin ikinci bölümünde sahne alan Nilüfer Oda Orkestrası da Şef Hasan Adıgüzelzade’nin yönetiminde klasik müziğin en güzel örneklerini sundu. Yaklaşık bir saat süren konserde, şiirini Turgut Çelik’in yazdığı bestesini Şef Hasan Adıgüzelzade’nin yaptığı Bursa Kantatı izleyenleri mest etti. Konserin final bölümünde aynı sahneyi paylaşan Nilüfer Oda Orkestrası ve Nilüfer Çok Sesli Korosu, unutulmaz eserleri birlikte seslendirerek geceye damgasını vurdu. 

Muhteşem gecenin sonunda Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey, yıl sonu performanslarıyla sanatseverlere müzik ziyafeti sunan Nilüfer Çok Sesli Korosu ve Nilüfer Oda Orkestrası’nı performanslarından dolayı kutlayarak, Şef Göknur Yıldız’a Şef Hasan Adıgüzelzade’ye ve Bursa Kantatı’nın şairi Turgut Çelik’e plaket verdi.
  • Nilüfer’de unutulmaz müzik gecesi
  • Nilüfer’de unutulmaz müzik gecesi
  • Nilüfer’de unutulmaz müzik gecesi
  • Nilüfer’de unutulmaz müzik gecesi
  • Nilüfer’de unutulmaz müzik gecesi
  • Nilüfer’de unutulmaz müzik gecesi

Popüler Haberler

Kültür ve Sanat Kenti
Sokağın Aynası Orhan Kemal Sempozyumu yazar ve sanatçıları buluşturacak
28.11.2017
Kültür ve Sanat Kenti
Doğada bulduğu objeleri sanat eserine çevirdi
30.11.2017
Nilüfer Belediyespor
Nilüfer Belediyespor’a bisiklette iki madalya
18.05.2016