Nilufer Belediyesi Telefonu 444 1603

!f İstanbul Nilüfer’de başlıyor

20.02.2013 17:00
Google+ ile paylaş
Beyaz perdenin uluslararası öneme sahip festivallerinden !f İstanbul Uluslararası Bağımsız Filmler Festivali’ndeki yapımlar, Nilüfer Belediyesi Konak Kültürevi’nde gösterime giriyor.

Kültür ve sanata verdiği önem çerçevesinde sanatçı ve sanatseverleri bir araya getirecek buluşmalara ev sahipliği yapan Nilüfer Belediyesi, sinemanın seçkin yapıtlarını da düzenlediği film gösterimlerine taşıyor.

Nilüfer Belediyesi şimdi de !f İstanbul Bağımsız Filmler Festivali’ni Bursalı sinema tutkunlarıyla buluşturuyor. Bu yıl 12.’si düzenlenen festival İstanbul, Ankara, İzmir ve Bursa’da yapılacak gösterimlerle, yönetmenlerin ve yapımcıların katılımıyla gerçekleştirilecek. Festival, eş zamanlı olarak Nilüfer Belediyesi’nin katkılarıyla Konak Kültürevi Serdar Şafak Sahnesi'nde 22-24 Şubat tarihleri arasında gerçekleştirilecek. Gösterilecek filmlerden ilki, yönetmenliğini Kim Nguyen’in yaptığı ve Burma’da yaşanan gerçek bir hayat hikayesinden yola çıkarak beyaz perdeye aktarılan, 12 yaşındaki küçük kızın isyancı ordu tarafından kaçırılmasını konu alan Savaş Cadısı olacak. Film, 22 Şubat saat 19.00’da izlenebilecek.

Sarah Polley’in Anlattığımız Hikayeler adlı filmi 23 Şubat saat 13.00’te, Brain Knappernberger’in Biz Birliğiz: Hacktivistlerin Hikâyesi aynı gün saat 15.30’da, yönetmen Can Candan’ın aile yapısını konu alan Benim Çocuğum adlı belgeseli 24 Şubat saat 13.00’te gösterilecek.

Aynı gün saat 15.30’da ise, aldığı ödüllerle adından sıkça söz ettiren; insanlık suçlularının, katillerin ve faillerin akıllarının işleyişine izleyenlerin tanıklık edeceği Öldürme Eylemi filmi izlenebilecek.
  • !f İstanbul Nilüfer’de başlıyor
  • !f İstanbul Nilüfer’de başlıyor
  • !f İstanbul Nilüfer’de başlıyor
  • !f İstanbul Nilüfer’de başlıyor

Popüler Haberler

Kültür ve Sanat Kenti
Sokağın Aynası Orhan Kemal Sempozyumu yazar ve sanatçıları buluşturacak
28.11.2017
Kültür ve Sanat Kenti
Doğada bulduğu objeleri sanat eserine çevirdi
30.11.2017
Nilüfer Belediyespor
Nilüfer Belediyespor’a bisiklette iki madalya
18.05.2016