Nilufer Belediyesi Telefonu 444 1603

Göl manzarasında bisiklet keyfi

08.07.2013 15:49
Google+ ile paylaş
Bursa Bisiklet Festivali kapsamında Türkiye’nin çeşitli illerinden gelen 250 bisiklet tutkunu Gölyazı’ya gelerek göl manzarasının tadını çıkarttı.

Nilüfer Belediyesi’nin katkılarıyla Yeşil Pedal Derneği tarafından organize edilen Bursa Bisiklet Festivali’nin Gölyazı ayağı renkli görüntülere sahne oldu. Türkiye’nin çeşitli illerinden gelen bisiklet tutkunları, Gölyazı’ya gelerek göl manzarasında pedal çevirmenin keyfini çıkarttı. Botanik Park’tan başlayarak Hasanağa, Kayapa güzergahında doğanın eşsiz güzellikleri arasında pedal çeviren bisikletçiler, 90 kilometrelik parkurda Gölyazı’da mola verdi. Doğa harikası Gölyazı’da unutulmaz saatler yaşayan bisiklet tutkunları, Gölyazı Balıkçı Kadınlar Derneği üyelerinin ikramlarının da tadına baktı. 

Bisiklet kullanımını yaygınlaştırmak amacıyla birçok projeyi hayata geçiren Nilüfer Belediyesi adına Bursa Bisiklet Festivali’ne katılan Nilüfer Belediyesi Başkan vekili Adil Kayaoğlu, bisiklet kullanmanın bir kültür olduğunu söyledi. Kayaoğlu, “Nilüfer’de bisiklet kullanımını yaygınlaştırmak amacıyla projeler hazırlıyoruz. Her yıl giderek artan bisiklet yollarımız şuana kadar 80km’ye ulaşmış durumda. Bisiklete ve bisikletçiye vermiş olduğumuz önemle birlikte vatandaşlarımızın bisiklet kullanımını da sürekli hale getirmek için teşvik ediyoruz. Okullarımızda ‘En Çalışkan Kim’ projesi kapsamında okul birincisi öğrencilerimize bisiklet vererek çocuklarımızın da bisiklet kullanımını bir kültür haline getirmeye çalışıyoruz. Yeşil Pedal Bisiklet Derneği ile birlikte düzenlenen bu organizasyonda da bisikletçilerimizin tarihi ve turistik yerlerimizi gezmelerini, 90 kilometrelik parkurda doğa harikası olan Gölyazı’da mola vererek bu bölgemizi de tanımalarını sağladık,” dedi.

Yeşil Pedal Bisiklet Derneği Başkanı Ayhan Uyar da Nilüfer Belediyesi Başkan vekili Adil Kayaoğlu’na, Gölyazı Mahalle Muhtarı Fevzi Üner’e ve Gölyazı Balıkçı Kadınlar Derneği Başkanı Nurten Üner’e desteklerinden dolayı teşekkür ederek plaket verdi.
  • Göl manzarasında bisiklet keyfi
  • Göl manzarasında bisiklet keyfi
  • Göl manzarasında bisiklet keyfi
  • Göl manzarasında bisiklet keyfi
  • Göl manzarasında bisiklet keyfi
  • Göl manzarasında bisiklet keyfi
  • Göl manzarasında bisiklet keyfi

Popüler Haberler

Kültür ve Sanat Kenti
Sokağın Aynası Orhan Kemal Sempozyumu yazar ve sanatçıları buluşturacak
28.11.2017
Kültür ve Sanat Kenti
Doğada bulduğu objeleri sanat eserine çevirdi
30.11.2017
Nilüfer Belediyespor
Nilüfer Belediyespor’a bisiklette iki madalya
18.05.2016