haber

23 Nisan Mahallesi’nde çocuklar için büyük yatırım

Nilüfer Belediyesi, 23 Nisan Mahallesi’ne çocukların daha iyi koşullarda eğitim almaları için hayırsever desteğiyle yeni bir kreş kazandırıyor. Nilüfer Belediyesi Burak Berk Kreşi’nin yapımı için Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey ve hayırsever Şevket İlhan protokol imzaladı.

 

Halk Evi’nde düzenlenen protokol törenine Nilüfer Belediyesi Başkan Yardımcıları Turgay Erdem, Yalçın Işıkyıldız, Nilüfer Belediye Meclisi Üyesi Şemsi Oğuz’un yanı sıra kreşe isimleri verilen Şevket İlhan’ın ikiz çocukları Burak ve Berk İlhan da katıldı. Protokol imza töreninde konuşan Başkan Bozbey, eğitim konusundaki çalışmalarda işbirliklerine ve hayırseverlerle ortak çalışmalara önem verdiklerini kaydetti. Bozbey, “Her geçen gün nüfusumuz artıyor ve gelişiyor. Bu anlamda bu tür sosyal alanlara da ihtiyaç oluyor. Özellikle kreş konusu günümüzde son derece önemli olan konulardan bir tanesi. Şevket İlhan’ın bu konudaki duyarlılığını kamuoyu nezdinde kutluyorum. Bu kreşimizden hem Nilüfer Belediyesi personelinin çocukları hem de  ihtiyaç sahibi vatandaşlarımız faydalanacak. Bu anlamda çok değerli ve önemli bir proje” diye konuştu.

 

Hayırsever işadamı Şevket İlhan da Nilüfer Belediyesi ile birlikte ortak projede yer almaktan memnuniyet duyduğunu dile getirdi. Şevket İlhan, 23 Nisan Mahallesi’nde böyle bir ihtiyacın olduğunu kaydederek en kısa zamanda projeyi tamamlayacaklarını söyledi. Şevket İlhan’ın kreşe ismini verdiği ikiz çocuklarından Burak ve Berk de Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey’e ve babası Şevket İlhan’a teşekkür etti. Konuşmaların ardından Başkan Bozbey,  hayırsever işadamı Şevket İlhan ve çocukları Burak ile Berk protokolün altına imza attı.

 

İmzalanan protokol kapsamında 23 Nisan Mahallesi’nde bin 225 metrekarelik alan üzerine Şevket İlhan tarafından bir yıl içinde Nilüfer Belediyesi Burak Berk Kreşi yapılacak. Nilüfer’en en yeni ve en hızlı gelişen mahallesine yapılacak olan kreş büyük bir ihtiyacı da karşılanmış olacak.