haber

Ata Savunma Sanatı Sporcuları başarılarını Bozbey’le paylaştı

Ata Savunma Sanatı Federasyonu tarafından İstanbul Çatalca’da düzenlenen Türkiye Şampiyonası’nda kırılması güç bir rekora imza atan Ertuğrulgazi Spor Kulübü Ata Savunma Sanatı Takımı, kazandıkları madalyaları Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey’e getirdi. 27 farklı kategoride 25 madalya kazanarak rakiplerini saf dışı bırakan minik sporcular sevinçlerini Başkan Bozbey’le paylaştı.

 

Kültür, sanat ve spor kenti olma yolunda gençlerin spor ve sanatın herhangi bir dalıyla ilgilenmesi gerektiğini vurgulayan Başkan Bozbey, sporcuların kırılması zor bir rekora imza attığının altını çizdi.

 

Minik sporcuların Antrenör Rafet Usta ve Işıtman Yanaz’ın eğitmenliğinde ringde verdikleri kıyasıya mücadelede kendi kategorilerinde 5 Türkiye birinciliği, 10 Türkiye ikinciliği, 10 tane de Türkiye üçüncülüğü olmak üzere toplamda 25 madalya kazandı.

 

İstanbul Çatalca’da düzenlenen şampiyonaya Bursa Bölgesi’nden yaklaşık 150 sporcu katılırken, ödül dağılımda diğer bölge takımları üzerinde ezici bir ağırlık sağlayan Bursa Ata Savunma Takımları birincilik kupasını almaya hak kazandı. Bursa Bölge Ata Savunma Takımları adına Türkiye Şampiyonası birincilik kupasını İl Temsilcisi Tuncay Meriçli aldı.