haber

Başkan Bozbey Halk Günü’nde 150 kişiyle görüştü

Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey, Halk Günü’nde yurttaşları Nilüfer “Barış Meclisi”nde ağırladı. Halkın talep ve önerileri dinleyen Başkan Bozbey, bazı sorunların çözümü için hemen talimat verdi. Mudanya’dan gelen Şair İsmet Gür’ün soruları üzerine ulaşım konusuna değinen Bozbey, “Sürekli nüfus olarak gelişen Bursa’da mevcut sistemlerle ulaşımın çözülemeyeceği anlaşıldı. Bursa trafiğinin çözümü yeraltı metro sistemidir. Dünyanın birçok yerinde ulaşım sistemi yolcunun ayağına gider. Bizde ise tam tersi yolcu ulaşım sistemine gidiyor. Böyle olunca vatandaş kendi özel aracına yöneliyor” dedi.


Halk Günü’ne katılanlar arasında Bursa Kütahyalılar Derneği de vardı. Bozbey’e başarılı çalışmalarından dolayı teşekkür eden Başkan Keramet Ünal, halk tarafından çok sevilme nedenini sordu. Başkan Bozbey de, “Kimseyi ötekileştirmeme felsefem var. Ben insanları seviyorum. İnsanların iyi, kötü gününde yanında olmaya çalışıyorum. Kendinize nasıl davranılmasını istiyorsanız karşınızdakine de öyle davranın” diye konuştu. Gün boyu 150 kişiyi dinleyen Bozbey, sorunların çözümü için Halk Günü’ne katılan ilgili müdürlere anında talimat verdi.


Ziyaretler sırasında Başkan Bozbey’e Bursa Kütahyalılar Derneği plaket, Nilüfer Sevgi Korosu da çiçek verdi. Görüşmeler sırasında Başkan Bozbey kendisini ziyarete gelen 7. sınıf öğrencisi Emircan Özşaşılar’ı koltuğuna oturtarak bir süre sohbet etti. Başkan Bozbey ile sohbet fırsatı bulan vatandaşlar da Halk Günü uygulamasından duydukları memnuniyeti dile getirdi.