haber

Başkan Erdem Sevgi ve Kardeşlik Korosu ile türkü söyledi

Nilüfer Kent Konseyi Sevgi ve Kardeşlik Korosu, Yeni Yıla Merhaba konseriyle izleyenlere unutulmaz bir gece yaşattı. Konseri izleyen Nilüfer Belediye Başkanı Turgay Erdem de, gecenin sonunda sahneye çıkarak, koroyla birlikte “Ayna Çaktım Yüzüne” türküsünü seslendirerek konuklara sürpriz yaptı.

 

Nilüfer Kent Konseyi gönüllülerinin yer aldığı “Sevgi ve Kardeşlik Korosu”, pandemi nedeniyle verilen aranın uzun ardından “Yeni Yıla Merhaba” konseriyle sanatseverlerin karşısına çıktı. Uğur Mumcu Sahnesi’ndeki konseri, Nilüfer Belediye Başkanı Turgay Erdem, Nilüfer Kent Konseyi Başkanı Neslihan Binbaş ile müzik tutkunları ilgiyle izledi. Şef Sait Ektaş yönetimindeki koro, Türkiye’nin farklı yörelerinden seslendirdiği türkülerle sanatseverleri mest etti. Sevgi ve Kardeşlik Korosu “Arpa Buğday Daneler” eserini izleyenlerle hep bir ağızdan seslendirirken, koristler solo performans da sergiledi. Konserde, sözü ve bestesi koroda yer alan Gülşen Yılmaz’a ait olan “Roman Kızı” adlı türkü formundaki eser de, ilk kez seslendirildi. Sazıyla birlikte izleyenlerin karşısına çıkan Gülşen Yılmaz, Sabri Yılmaz ile birlikte başarılı bir performans ortaya koydu.

Gecenin sürprizini, Nilüfer Belediye Başkanı Turgay Erdem yaptı. Şef Sait Ektaş ve koroyu performanslarından dolayı çiçek vererek kutlayan Başkan Turgay Erdem, daha sonra koroya dahil oldu. Başkan Erdem, koroyla birlikte Çanakkale yöresine ait “Ayna Çaktım Yüzüne” isimli eseri seslendirdi. Nilüfer Belediye Başkanı Turgay Erdem ile Sevgi ve Kardeşlik Korosu, konserin sonunda ayakta alkışlandı.