haber

“Ukde” resim sergisi Konak Kültürevi’nde

Resim sanatçısı Özge Tezgör’ün ilk kişisel resim sergisi olan “Ukde”, Konak Kültürevi’nde izlenime açıldı. Kanvas üzerine akrilik ve ahşap çalışmaların yer aldığı sergi, 19 Ocak tarihine kadar izlenime açık kalacak.

 

Farklı sanat disiplinlerinde üretim yapan sanatçıların eserlerini, sanatseverlerle buluşturan Nilüfer Belediyesi Konak Kültürevi, yine çok özel bir sergiye ev sahipliği yapıyor. Resim sanatçısı Özge Tezgör’ün ilk kişisel resim sergisi “Ukde”, Konak Kültürevi’nde izlenime açıldı. Sergi açılışına, Nilüfer Belediye Başkanı Turgay Erdem ile önceki dönem Nilüfer Belediye Başkanı ve CHP Bursa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Bozbey de katıldı. Özge Tezgör’ü başarılı çalışmaları için kutlayan Başkan Turgay Erdem ile Mustafa Bozbey, sergiyi gezerek eserleri yakından inceledi.

İlk kişisel sergisini açmanın heyecanını yaşadığını dile getiren Özge Tezgör, ev sahipliğinden dolayı Başkan Turgay Erdem’e teşekkür etti. Sergi isminin hikayesini de paylaşan Tezgör, “Güzel sanatlarda okumak benim içimde bir ukde kaldı. Ama şimdi benim bu hayalimi gerçekleştiren bir kızım var. Bu yüzden ilk kişisel sergimin isminin de ‘Ukde’ olmasını istedim. Sanatın daha fazla değer gördüğü günler dilerim” diye konuştu.  

Kanvas üzerine yaptığı akrilik çalışmalarında ahşap detaylar da kullanan sanatçının özgün eserleri, izleyenlerin de beğenisini aldı. 2’si röprodüksiyon olmak üzere toplam 32 eserin yer aldığı sergi,19 Ocak tarihine kadar Konak Kültürevi’nde izlenime açık kalacak.