haber

Başkan Erdem Yolçatı gençlerini dinledi

Nilüfer Belediye Başkanı Turgay Erdem, Yolçatı Mahallesi gençleriyle bir araya gelerek talepleri dinledi ve hayata geçirilecek projeleri ele aldı.

 

Vatandaş buluşmalarına özel bir önem veren ve “Başkan Burada” uygulamalarıyla her mahallede vatandaşları dinleyen Nilüfer Belediye Başkanı Turgay Erdem, bu kez Yolçatı Mahallesi gençleriyle biraraya geldi. CHP Nilüfer İlçe Gençlik Kolları tarafından organize edilen buluşmada, gençliğin sorunlarını ve taleplerini dinleyen Başkan Erdem, gençlerden gelen ve Yolçatı’nın gelişimine katkı sağlayacak proje önerilerine de kulak verdi.

İmar yolları, kaçak hafriyat dökümü, Yolçatı ile Bursa Uludağ Üniversitesi arasındaki bağlantı yolunun açılması, sportif ve kültürel projeler hakkında görüşlerin dile geldiği toplantıda Başkan Erdem, gençlere yaşadıkları mahallenin sorunlarına duyarlılık gösterdikleri için teşekkür etti.

Yolçatı’da imar çalışmalarının yeni tamamlandığına dikkat çeken Başkan Turgay Erdem, “Yıllardır çözüm bekleyen Yolçatı Uygulama İmar Planı’ndaki şuyulandırma çalışmalarını tamamlayarak 2 bini aşkın hak sahibine tapularını verdik. Bundan sonra bölgenin gelişimi için gereken adımları atacağız. Burası sürekli göç alan bölge ama artık plansız yapılaşma olmayacak. En önemli sorunlardan biri de Yolçatı ile Bursa Uludağ Üniversitesi arasındaki bağlantı yolunun kapalı olması. Burası ulaşıma açılırsa Görükle ile olan sirkülasyon da artacak. Bu yolun ulaşıma açılması için harekete geçen bölge halkına bizde gereken desteği vereceğiz” dedi.