haber

Bizim Ev’de teşekkür partisi

USAT üyeleri 2012 yılı içinde Nilüfer Belediyesi Bizim Ev Engelliler Sosyal Yaşam Destek Merkezi atölyelerinde eğitim alan engelliler için yüzme dersleri verdi. Çalı Kapalı Yüzme Havuzu’nda eğitmenler eşliğinde yüzmenin keyfini yaşayan engelliler USAT üyelerine teşekkürlerini düzenledikleri parti ile sundu. 

Etkinlikte Nilüfer Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürü Gül Günaydın projede yer alan topluluk üyelerine teşekkür belgesi verirken, Nilüfer Belediyesi Engelliler Birim Sorumlusu Nilgün Gülay da yüzme eğitimi alan engellilerin özgüvenlerinin geliştiğini ve dersler sırasında belki de hayatlarının en keyifli dakikalarını geçirdiklerini ifade etti. Gülay, USAT üyeleri ile 2013 yılında da ortak projelerde yer almak istediklerini belirtti. 

2004 yılından  bu yana “Dalmak Özgürlüktür” isimli proje çerçevesinde  engeli bireylere yüzme ve dalış eğitimi veren USAT’ın bu çalışmadaki etkinlik sorumlusu Fatih Cankorur ise engelli bireylere yüzme eğitimi vermenin kendileri için de çok farklı bir deneyim olduğunu belirtti. Cankorur, “Ortopedik, zihinsel ve işitme engelli gençleri suyun özgür dünyası ile tanıştırmak, onların tekerlekli sandalyelerinden ve değneklerinden birkaç saatliğine de olsa kurtulmalarını sağlamak bizleri de çok mutlu ediyor. Bu proje ile aynı zamanda gönüllülük bilincinin gelişmesi için genç arkadaşlarımıza örnek olmak istiyoruz,” diye konuştu.