haber

Bozbey: Bursaspor birleştirici gücümüz

Bursaspor Başkanı Ali Ay ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey’e iade-i ziyarette bulundu. Halk Evi’nde gerçekleşen ziyarette Nilüfer Belediyesi Başkan Yardımcısı Yalçın Işıkyıldız da hazır bulundu. Bursaspor’un kentin en büyük değeri ve birleştirici bir gücü olduğunu vurgulayan Başkan Mustafa Bozbey, “Ancak Bursa’da yaşayanlar maalesef bu gücün farkında değil ve destek konusunda da ayakları geri gidiyor. Bunu çözmenin yollarını bulmamız lazım. Bu kentin dünyada tanınan bir kent haline gelmesini istiyorsak, öncelikle genel yöneticiler dâhil olmak üzere, Valilik, Büyükşehir Belediyesi, ilçe belediyelerinin tamamı, sanayiciler, meslek odaları ve esnafımız, yani Bursa’da nefes alıp veren herkesin, küçük ya da büyük katkısı olmalı. Başka türlü birleştirici güç olan Bursaspor’u uzun süre ayakta tutabilmemiz mümkün değil” dedi.

 

Bozbey’den sanayicilere: Bursaspor’a destek verin

Seçimle yönetime gelen kim olursa olsun destek verilmesi gerektiğinin altını çizen Başkan Bozbey, “Bursaspor, başarılarla geçecek ve tarih yazacak bir sürece girmeli. İhracatta ikinci olan bir kentiz. Ekonomik değerlere sahipsiniz ama tanınmıyorsunuz. Neden? Çünkü bir marka değeriniz yok. Bursaspor gibi bir marka var önünüzde. Sizi parlatacak, dünya çapında sizi tanıtacak bir marka. Büyük sanayi kuruluşlarından destek yok. Gelin, Bursaspor’a destek verin. Tüm Bursalılar, Bursaspor’a destek çıkmalı” ifadelerini kullandı.

 

“Bursaspor’un her zaman yanındayız”

Kent yöneticisi olarak her zaman Bursaspor’un yanında olup destek verdiğini söyleyen Başkan Bozbey, “Bugünden sonra da desteğimiz devam edecek. Biz, verdiğimiz desteği açıklamıyoruz. Bizim yaptıklarımızı Bursaspor yöneticileri biliyor. Birçok konuda da öncülük yaptık. Bunlar tabii ki yetmiyor. Bunu 3 milyonluk nüfusa yaymak gerekiyor” şeklinde konuştu. Bursaspor yönetimine başarı dileklerinde bulunan Bozbey, “Son oynanan Akhisar maçına takılmamak gerekiyor. Bu herkesin başına gelebilir. Ben bunu geçici bir kısmetsizlik olarak değerlendiriyorum. Önümüzdeki yıl çok daha başarılı bir Bursaspor olacağına inanıyorum” dedi.

 

“Destek için sonuna kadar mücadele edeceğiz”

Başkan Bozbey’in, Bursaspor’a yapılan yardım ve bağışlarda öncülük ettiğini belirten Bursaspor Başkanı Ali Ay da, “Size ne kadar teşekkür etsek az. Bursa’da çok büyük fabrikalar var. Ben kendi kendime nerede bu sanayicilerimiz diye soruyorum. Henüz şu ana kadar yeterli desteği göremedik. Bu desteği görmek için sonuna kadar mücadele edeceğiz. Bu konuda hala daha başarılı olmuş değiliz ama başarılı olacağız. Neticede bizim cebimize giren bir şey yok. Bu desteklerin Bursaspor’a faydası olacak. Zaman içinde bu firmalar ‘Bize de loca satın’ diye kendileri gelecek” dedi.

 

Ali Ay: Taraftarımızdan özür diliyorum

Akhisar mağlubiyetine çok üzüldüğünü söyleyen Başkan Ay, “25 bine yakın taraftarımız stada geldi. Biz, yenilebiliriz. Bizden küçük takımlara da yenilebiliriz. Bunu her zaman söylüyorum. Öncelikle bizim futbolcularımızın o hırsı sahada göstermesi gerek. Maalesef Akhisar maçında o hırsı sahada göremedim. Bursaspor taraftarı Türkiye’de futbolu en iyi bilen taraftardır. Sonuçta ben de bir taraftarım. Benim taraftarım da bunu istiyor. Avrupa’ya gidebilmemiz için bu maçı kazanmamız lazımdı. Taraftarlarımızdan bu mağlubiyet için özür diliyorum. Akhisar’ın toplam bütçesi 50 milyon TL. Bizim oyuncularımız onlara göre 4 misli daha pahalı. Buradan biz dâhil herkesin ders çıkarması gerekiyor. Gelecek sene planlamamızı ona göre yapacağız. Çok başarılı bir Bursaspor kurmak için uğraş veriyoruz. Biz bu işi başaracağız” şeklinde konuştu. Ziyaretin sonunda Bursaspor Başkanı Ali Ay, Başkan Bozbey’e Bursaspor rozeti takarak atkı hediye etti.