haber

Bozbey: Çocuklara yönelik projeler mutluluk veriyor

Nilüfer Rotary İlkokulu 4-H sınıfı öğrencileri, Sosyal Bilgiler dersinde işledikleri yerel yönetimler konusunda merak ettiklerini Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey’e sordular.

Nilüfer Belediyesi Halk Evi’ni öğretmenleri Belgin merdivenci ile birlikte ziyaret eden öğrenciler önce belediye binasını gezerek bilgi aldı,  ardından da Başkan Bozbey ile makamında görüştüler.

Öğrenciler Bozbey’e, yerel yönetimlere ilişkin merak ettikleri konularda sorular yöneltti. Başkan Bozbey de yerel yöneticilerin görev ve sorumlulukları hakkında örneklerle bilgi verdi.

Bozbey, tek tek sohbet ettiği öğrencilerin 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını da kutladı. Türk çocuklarının çok şanslı olduğunu kaydeden Bozbey, “Dünya üzerinde çocuklara adanan bayram bir tek ülkemizde var. Sizler çok şanslısınız. Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün kıymetini bilin” dedi. Başkan Bozbey, “En çok çocuklara yönelik projeleri yerine getirmekten keyif alıyorum. Nilüfer’e hizmet etmek benim için büyük mutluluk” diye konuştu.

Çocuklara tavsiyelerde de bulunan Başkan Bozbey “Mutlaka bir müzik enstrümanı çalmayı öğrenin ve bir spor branşıyla uğraşın” dedi.

 

Miniklerden 23 Nisan şarkıları   

Özel Morçiçek Anaokulu öğrencileri de 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinlikleri kapsamında Başkan Mustafa Bozbey’i ziyaret etti. Okul Müdürü Semra Akbaş, Öğretmenler Tülin Irmak ve Seda Bölük ile birlikte Halk Evi’ne gelen 18 minik, Başkan Bozbey ile bir araya geldi. Bozbey’in makamında 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’na özel şarkılar seslendiren minikler renkli anlara imza attı.

Öğrencilerin anlamlı gününü kutlayan Başkan Bozbey, miniklere çeşitli hediyeler vererek teşekkür etti.