haber

Bozbey “Halk Günü”nde vatandaşı dinledi

Nilüfer’de demokrasiyi yerelden güçlendirmek ve vatandaşların sorunlarıyla yakından ilgilenmek için belirli aralıklarla “Halk Günü” düzenleyen Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey, son buluşmada yine çok sayıda vatandaşla bir araya geldi. Halk Evi’nde bulunan Nilüfer ‘Barış Meclisi’nde gerçekleştirilen “Halk Günü”ne 205 kişi katılarak talep ve önerilerini Bozbey’e iletti.

 

Vatandaşları dinleyen Başkan Bozbey, sorunları toplantıya katılan ilgili müdürlere ileterek çözüm noktasında fikir alışverişinde bulundu. Gün boyu süren görüşmelerde Başkan Bozbey, vatandaşların yanı sıra sivil toplum kuruluşlarını da ağırladı. İhsaniye Kadın Derneği ile  görüşen Bozbey, Bursa’da 40’ın üzerinde kadın derneği olduğunu ve kadın derneklerine sahip çıkılması gerektiğini söyledi. “Halk Günü”nde Uludağ Üniversitesi Havacılık Topluluğu ile Uludağ Üniversitesi Spor Birliği’ni de ağırlayan Başkan Bozbey, daha önce Havacılık Topluluğu’na söz verdiği yamaç paraşütünü gençlere hediye etti. Öğrencilerin sportif faaliyetlerde bulunmasından büyük mutluluk duyduğunu kaydeden Mustafa Bozbey, gençlerin Nilüfer Belediyesi’nin Fadıllı Mahallesi’nde bulunan Havacılık Tesisleri’nden yararlanmalarını istedi.

 

Bozbey’i ziyaret edenler arasında Mina Otizmle Yaşam Derneği de vardı. 2 Nisan Dünya Otizm Farkındalık Günü kapsamında Başkan Bozbey’i ziyaret eden Mina Otizmle Yaşam Derneği Başkanı Canan Cihan Kılınç ve dernek üyeleri, Nilüfer Belediyesi ile birlikte ortaklaşa projelere imza atmak istediklerini dile getirdiler.

 

BOZBEY: İŞ TALEPLERİ ARTTI

 

Geç saatlere kadar her vatandaşı tek tek dinleyen Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey, son zamanlarda vatandaşlardan gelen iş taleplerinin arttığına dikkat çekti. Bozbey, “İşsizlik sorununu biz çözemeyiz. Ülkemizde işsizlik rakamları TÜİK raporlarına göre yüzde 12.7’ye yükselmiş durumda. Bu rakam üniversite mezunlarında yüzde 28 civarında. Belediyelerin de bir istihdam hakkı var. Biz tüm arkadaşlarımıza şunu söylüyoruz; tanıdık ya da tanımadık önemli değil, işe almak için öncelikle ihtiyaç olması gerekiyor. İhtiyaç olmadığı takdirde oraya bir personel alabilme ihtimalimiz asla olamaz. İhtiyaç olması durumunda kaç kişi başvurduysa İnsan Kaynakları Kurulumuz profesyonelce yaklaşarak öncelikle Nilüfer’de oturanları kriterlere göre işe alıyor ve ben sadece kararı onaylıyorum. Gerçekten keşke olanağımız olsa da bütün talepleri yerine getirebilsek. Geçtiğimiz yıl 500’e yakın başvuruyu işverenle buluşturduk. İlgili kurum bizden anlaşmamız gereği personel talep ediyor ve yönlendirdiğimiz arkadaşlarımız kurum tarafından seçilerek işe başlıyorlar” dedi.

 

VATANDAŞ MEMNUN

 

Vatandaşlar da Halk Günü uygulamasından duydukları memnuniyeti dile getirdiler. Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey ile gerek “Başkan Burada” karavanında gerekse randevu talep ederek makamında görüştüklerini söyleyen vatandaşlar, Halk Günü’nde, bütün gün sorun ve önerileri topluca aktarma fırsatı bulunduğunu belirterek uygulamanın devam etmesini istediler.