haber

Bozbey: Misi gerçek kimliğine kavuşacak

Bozbey, “Misi’nin tarihi ve doğal güzelliklerini koruyarak uyguladığımız projeleri çok kısa zamanda hayata geçireceğiz ve Misi gerçek kimliğine kavuşacak” dedi.

 
Her hafta makamını Başkan Burada karavanıyla Nilüfer’in bir mahallesine taşıyan Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey’in bu haftaki durağı tarihi ve doğal güzellikleriyle ünlü Gümüştepe (Misi) Mahallesi oldu. Başkan Bozbey, ilk olarak Gümüştepe Mahalle Muhtarı Yakup Dülger ile bir araya geldi. Mahalle sakinleriyle de görüşen Bozbey, kendisine iletilen sıkıntıların giderilmesi için ilgili müdürlere anında talimat verdi.

Misi’de otopark sorununu en yakın zamanda çözeceklerini ifade eden Bozbey, “Misi’de toplam 3 bin 400 metrekarelik alana otopark yapıyoruz. Proje yakın zamanda tamamlanacak. Gelen vatandaşlarımız araçlarını otoparka bırakacak ve Misi bu sayede rahat bir nefes alacak” dedi.

Bozbey: Taviz vermeyeceğiz 
Misi Dere Kenarı Rekreasyon Düzenlemesi projesinde taviz vermeyeceklerini belirten Bozbey, “Burada sözleşme dışına çıkarak yer işgalinde bulunan esnaf oldu. Nilüfer Belediyesi olarak yasalara uygun şekilde ne gerekiyorsa yapıyoruz. Kurallara ve yasalara riayet etmek çok önemli. Herkes kurallara uymak zorunda. Biz, buradaki vatandaşımızın hakkını koruyoruz. Misi, Bursa’nın gözbebeği durumunda. Misi’nin tarihi ve doğal güzelliklerini koruyarak uyguladığımız projeleri çok kısa zamanda hayata geçireceğiz ve Misi gerçek kimliğine kavuşacak. Buraya gelen vatandaşlarımız keyifli ve huzurlu bir şekilde zaman geçirecek” şeklinde konuştu.

Başkan Bozbey, tescilli binalara cephe sağlıklaştırma çalışması yaptıklarını da sözlerine ekledi.

Başkan Bozbey, Nilüfer Belediyesi'nin 'Mysia Yolları' adıyla hayata geçirdiği "Nilüfer Alternatif Turizm Destinasyonları Projesi"nin de bölgeye değer katacağını söyledi. Bozbey, "Binlerce yıllık tarihi geçmişi olan Misi'nin eşsiz doğal güzelliklerini tanıtmak ve turizm potansiyelini artırmak istiyoruz" dedi.

Misi Muhtarı Yakup Dülger de, yapılan hizmet ve yenilikler için teşekkür ederek, mahalleli olarak toplu ulaşım sıkıntısı  çektiklerini söyledi. Başkan Bozbey de konunun Büyükşehir Belediyesi’nin sorumluluğunda olduğunu belirterek  sorunun giderilmesi için ilgili yerlerle iletişime geçeceklerini ifade etti.

Gülsün Bilgehan’dan ziyaret

Başkan Bozbey’i “Başkan Burada” karavanında ziyaret edenler arasında İsmet İnönü’nün torunu, CHP Ankara Milletvekili Gülsün Bilgehan da vardı. Ziyarette Başkan Bozbey, Bilgehan’a Nilüfer Belediyesi’nin insan odaklı projelerini anlattı.

Başkan Bozbey ile birlikte mahalleyi ve Misi Çocuk Kütüphanesi’ni gezen Bilgehan, yapılan çalışmalara hayran kaldı. Bilgehan, Misi Çocuk Kütüphanesi’ne kendisinin kaleme aldığı ‘Mevhibe’ adlı kitabı hediye etti. Başkan Bozbey de, Bilgehan’a teşekkür ederek Nilüfer Belediyesi’nin gerçekleştirdiği “Duruyoruz” etkinliğinde 5.990 kişiyle oluşturulan Atatürk portresini günün anısına armağan etti.

Bozbey iftarı Misi’de yaptı

Gün boyu çalışmalarını Misi’de yürüten Başkan Mustafa Bozbey, iftarda da mahalle sakinleriyle birlikteydi.

Başkan Bozbey, Nilüfer Belediyesi Sosyal Destek Hizmetleri Müdürlüğü tarafından organize edilen geleneksel mahalle iftarına ailesiyle birlikte katıldı. İftara, CHP Yerel Yönetimler Birim Sorumlusu Prof. Dr. Tarık Şengül ve beraberindeki partililer de katıldı.

 

Ramazan eğlenceleri renk kattı 

İftar sonrası Nilüfer Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından Misi’de

düzenlenen etkinlikler de geceye renk kattı. ‘Ramazan geldi hoş geldi, Nilüfer’e bereket geldi’ sloganıyla Misi Mahallesi’nde düzenlenen etkinlikler kapsamında kukla tiyatrosu, Karagöz-Hacivat ve pantomim gösterileri ile de Ramazan coşkusu yaşandı. Büyük küçük her yaştan mahalle halkının keyifle izlediği gösteriler Ramazan tadını yaşattı.