haber

Bozbey: Nilüferli kadın dernekleri hijyen konusunda öncü olacak

Nilüfer Belediyesi ve Nilüfer Halk Eğitim Merkezi işbirliğiyle ilçede bulunan kadın derneklerinin üyelerine, sağlıklı şartlarda üretim ve satış yapmalarını sağlamak amacıyla hijyen eğitimi verildi. Nilüfer Halk Eğitim Merkezi Hijyen Eğitimi Sorumlusu Mustafa Zafer tarafından verilen eğitimlere, 21 kadın derneğinden toplam 150 kadın katıldı. Gıda üretiminde hijyenik koşulların oluşturulması, bakteri ve virüslerden gıdaların korunması, sağlıklı besin üretimi ve gıdaların doğru şekilde saklanması gibi konularda önemli bilgilerin verildiği eğitimlerin sonunda katılımcılar, Gölyazı’da düzenlenen törenle sertifikalarını aldı. Sertifika törenine Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey, eşi ve Nilüfer Belediyesi Sosyal Destek Hizmetleri Müdürü Seden Bozbey, Nilüfer Belediyesi Başkan Yardımcısı Bukle Erman, Nilüfer Halk Eğitim Merkezi Müdür Yardımcısı Mehmet Turan ile Nilüfer Halk Eğitim Merkezi Hijyen Eğitimi Sorumlusu Mustafa Zafer ile kadın dernekleri üyeleri katıldı.

Bozbey: Kadınlara her zaman destek olacağız

Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey törendeki konuşmasına barış, uzlaşı kültürü ve demokrasiye olan ihtiyaca vurgu yaparak başladı. Bozbey, “Böyle güzel bir ortamdan tüm dünyaya sevgi gönderiyoruz ki sevgiyle birlikte barışı, kardeşliği ve demokrasiyi hep beraber oluşturalım” dedi. Kadınlara yönelik bir çalışmayı daha tamamlamanın mutluluğunu yaşadıklarını belirten Başkan Bozbey, “Evinde oturan değil, hem sosyal hem ekonomik anlamda güç kazanan kadın için her zaman destek olacağız” diye konuştu. Nilüfer’de kadın örgütlenmesine ve kadının dernekler aracılığıyla güçlenmesine katkıda bulunduklarını belirten Başkan Bozbey, “Bu çabalarımız çerçevesinde, kentimizde bugün itibariyle kadın derneklerimizin sayısı 38’e yükselmiş durumda. Ama sadece dernek oluşumunun tamamlanmasıyla iş bitmiyor” ifadelerini kullandı. Dernekler aracılığıyla kadınların üretime katılması ve ekonomik anlamda güçlenmelerinin sağlanması gerektiğine dikkat çeken Başkan Bozbey, “Biz Nilüfer Belediyesi olarak satış üniteleri ya da satış fırsatlarının sağlanması, aynı zamanda ürünlerinin tanıtılması için elimizden geleni yapıyoruz. Festivallerimizde ya da çeşitli etkinliklerimizde kadın derneklerimizle işbirliği içerisinde oluyoruz. Ayrıca onlara başka kentlerdeki dernekleşme ya da kooperatifleşme çalışmalarını görmeleri için, kıyaslama olanakları da sunuyoruz. En önemlisi ürünlerin tüketiciyle buluşmasında olmazsa olmaz olan hijyen koşulları konusunda eğitimler düzenliyoruz. Şimdi artık öğrendiklerinizi yaşama geçirme, Nilüferli kadın derneklerinin hijyen konusunda da öncülüğünü gösterme zamanı. Nilüfer Halk Eğitim Merkezi Müdürü Emin Ay’ın şahsında, bugüne dek pek çok konuda gerçekleştirdiğimiz işbirlikleri için Halk Eğitim Merkezimize, eğitmenlerimize, tüm emeği geçenlere ve kadın derneklerimizin üyelerine teşekkür ediyorum. İyi ki varsınız, kadın üretimiyle güçlenen Nilüfer için, katkılarınız için çok teşekkürler” diye konuştu.

Turan: Nilüfer Belediyesi ile güzel işlere imza attık

Nilüfer Belediyesi ile güzel organizasyon ve hizmetlere imza attıklarını belirten Nilüfer Halk Eğitim Merkezi Müdür Yardımcısı Mehmet Turan da, “Bu organizasyonu duyunca Nilüfer Belediyesi ile hemen bir protokol yaptık. Eğitimler sonucunda toplam 150 kadın, sertifika almaya hak kazandı. Umarım bundan sonra da bu birliktelik güzel hizmetlere vesile olmaya devam eder. Başkanımız Sayın Mustafa Bozbey’e, ekibine ve kursiyerlere teşekkür ediyorum” dedi. Konuşmaların ardından kursiyerlere sertifikalarını Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey, eşi ve Sosyal Destek Hizmetleri Müdürü Seden Bozbey, Nilüfer Belediyesi Başkan Yardımcısı Bukle Erman ile Nilüfer Halk Eğitim Merkezi Müdür Yardımcısı Mehmet Turan verdi. Başkan Bozbey, Nilüfer Halk Eğitim Merkezi Müdür Yardımcısı Mehmet Turan ile Nilüfer Halk Eğitim Merkezi Hijyen Eğitimi Sorumlusu Mustafa Zafer’e de çiçek vererek teşekkür etti.