haber

'Caz Tatili' başlıyor

Kültür ve sanat kenti Nilüfer’de 29 Ocak-21 Şubat tarihleri arasında gerçekleşecek olan Uluslararası Nilüfer Caz Tatili Festivali kapsamında, Türkiye ve dünya starları cazseverlerle buluşmaya hazırlanıyor.


Ibrahim Maalouf, Tomatito, Omar Sosa/Joo Kraus Duo, Guillaume Perret & The Electric Epic, Torsten Goods&Band, Elina Duni&Colin Vallon, Birsen Tezer, Kerem Görsev Quartet, Jülide Özçelik, Karsu Dönmez, Emin Fındıkoğlu+12, Nida Ateş&Elie Maalouf, Şallıel Bros. & Önder Focan ‘Funkbook’ , Ayşe Tütüncü ve Emre Karabulut Dörtlüsü, Ferit Odman Quartet, Elif Çağlar Quartet, Fun Fatale / Tuluğ Tırpan, Banu Güven Quartet, Atiye “çok sevgili caz”, Ece Göksu Quartet, Cenk Erdoğan & İkiz “Lahza”, Şenay Lambaoğlu, Barış Demirel gibi cazın sihirbazları Uluslararası Nilüfer Caz Tatili Festivali’nde unutulmaz bir müzik şölenine damga vuracak. Festival kapsamında düzenlenecek seminer ve paneller ile cazın ustaları müzik severlere farklı bir deneyim yaşatacak.

 

Festival’in açılış töreni Türk cazının duayeni Emin Fındıkoğlu’nun konseri ile 29 Ocak’ta yapılacak. Uluslararası Nilüfer Caz Tatili’nin mekânları, Nâzım Hikmet Kültürevi, Podyum Park, 15 Eylül Kıraathanesi, Eker Meydan, BAOB, Sanat Mahal, 22.02 Görükle Trio Sahneleri olarak belirlendi.

 

Uluslararası Nilüfer Caz Tatili ile ilgili olarak “Yine uluslararası bir festivalin ilkini gerçekleştirmenin eşiğindeyiz,” diyen Başkan Mustafa Bozbey, “Nilüfer Bursa’nın değil artık Türkiye’nin de gülen yüzüdür. “Gülümseyin, Nilüfer’desiniz” sloganı ile yıllardır sanat üretiyoruz ve kültür aktarıyoruz. Ve önce yerelden ulusala taşıdığımız kapsamlı sanat etkinliklerimizi, geçen yıl ilkini gerçekleştirdiğimiz Nilüfer Müzik Festivali ile uluslararası boyutlara taşıdık. Uluslararası Caz Tatili Festivali süresince Dünya ve Türk cazının ustaları 24 gün boyunca bizimle olacak ve içimizi ısıtacaklar. Bize de ‘Evet, caz iyi bir şeydir’ demek düşecek” dedi.

 

Eker Meydan ve Podyum Park alanlarında ücretsiz olarak izlenebilecek konserler, diğer salonların kültür sanat gişelerinde 10 TL ile 15 TL olarak iki farklı fiyatla müzikseverlerle buluşacak.

 

Etkinlik takvimi takip etmek için sosyal medya hesapları;

http://www.caztatili.com

https://www.facebook.com/caztatili

https://twitter.com/caztatili

https://www.instagram.com/caztatili/