haber

Çiçek gibi Nilüfer için kollar sıvandı

Nilüfer Belediyesi, kentin daha sağlıklı, daha güzel olması amacıyla temizlik kampanyası başlattı. “Çiçek gibi Nilüfer için kolları sıvıyoruz” sloganıyla başlatılan kampanyanın ilk ayağı Misi (Gümüştepe) Mahallesi’nde gerçekleştirildi. Nilüfer Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü, Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü ve Nilüfer Kent Konseyi iş birliğiyle organize edilen kampanyaya katılım büyüktü. Çok sayıda gönüllü, daha güzel bir Nilüfer için, Bursa’nın tarihi ve doğal güzellikleri ile ünlü Misi Mahallesi’nde yere atılan çöpleri topladı. Kampanyaya, Nilüfer Belediye Başkanı Turgay Erdem, Başkan Yardımcıları, Nilüfer Belediyesi çalışanları, Misi halkı ve  Misi’ye gezmeye gelenler katıldı. Nilüfer Belediye Başkanı Turgay Erdem, kampanyanın hayata geçirilmesine katkıda bulunan Misi halkı ve Nilüfer Kent Konseyi’ne teşekkür etti. Başkan Turgay Erdem, “Nilüfer’i tertemiz bir çevreye kavuşturmak hepimizin sorumluluğu. Burada çocuklarımızı, gençlerimizi de aramızda görmek mutluluk verici. Bu çocuklarımız, gençlerimiz Nilüfer’in geleceğini şekillendirecekler. ‘Şimdi kolları sıvama zamanı’ diyor, bütün Nilüfer halkını kampanyaya destek vermeye davet ediyorum” diye konuştu.


Başkan Erdem’in konuşmasının ardından kampanya katılanlar özellik dere kenarında yerlere atılan plastik şişe ve diğer atıkları topladı. Misi’de dere içinde biriken çöpler de temizlenerek bölge tertemiz hale getirildi.
Temizlik devam ederken, Başkan Turgay Erdem, Misi’de halka broşür dağıtarak “Çiçek gibi Nilüfer için kolları sıvıyoruz” kampanyasına katılmaya davet etti.
Daha temiz ve sağlıklı mahalleler için halkın katılımıyla devam edecek olan temizlik kampanyası kapsamında, mahallelerde çöp toplamanın yanı sıra, güzelleştirme çalışmaları da yapılacak. Kampanya kapsamında ihtiyaç duyulan mahallelerde parkların bakımı, boya, onarım gibi çalışmalar da yapılacak.