haber

Daha eşit bir dünya için bir araya geldiler

Demokrasi, özgürlük, katılımcılık, sosyal belediyecilik, eşitlik ve vicdanı odağına alan yerel yönetim anlayışıyla Türkiye’de çeşitli kurumlara örnek olan Nilüfer Belediyesi’nin çalışmaları, İstanbul Beylikdüzü Belediyesi Kadın-Erkek Eşitlik Komisyonu tarafından incelendi.

 

Beylikdüzü Belediyesi meclis üyeleri Durmuş Şahin, M.Deniz Çakıroğlu, Figen Karahan ile Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürü Muazzez Akbaba’dan oluşan heyet ilk olarak Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey ile bir araya geldi.

 

Nilüfer Belediye Meclisi, Katılımcılık ve Eşitlik Komisyonu üyeleri Pelin Sevgi, Berna Hacer Bilici, Aysel Okumuş, Nilgün Berk ile Nilüfer Belediyesi Sosyal Destek Hizmetleri Müdürü Seden Bozbey’in de katıldığı görüşmede Başkan Bozbey, stratejik planda yer alan toplumsal cinsiyete dayalı bütçeleme çalışmalarını anlattı.

 

Beylikdüzü Belediyesi Kadın-Erkek Eşitlik Komisyonu üyesi Figen Karahan da Nilüfer Belediyesi’ni örnek aldıklarını belirtti. Karahan, “Nilüfer Belediyesi’nin bize örnek olacak çok önemli adımları var. Planlarımızın içine dâhil ettiğimiz çok güzel çalışmalarınız var. Biz de yapabileceğimizin en iyisini yapmak ve Beylikdüzü Belediyesi’ne uygun hale getirerek uygulamak istiyoruz” şeklinde konuştu.

 

Beylikdüzü Belediyesi’nden gelen heyet Başkan Bozbey ile görüşmenin ardından Nilüfer Belediyesi Strateji Geliştirme Müdürlüğü Stratejik Planlama ve Performans Bürosu ile Sosyal Destek Hizmetleri Müdürlüğü Eşitlik Birimi çalışanlarıyla bir araya gelerek çalışmalar hakkında bilgi aldı, fikir alışverişinde bulundu.