haber

Emekli öğretmen ilk sergisini Öğretmenler Günü’nde açtı

Sanat hayatına Nilüfer Belediyesi Resim Atölyesi’nde başlayan emekli öğretmen Yurdanur Çetinkaya, üç yıllık çalışmalarını “PİPOREFK” isimli ilk sergisinde, sanatseverlerin beğenisine sundu. Konak Kültürevi’ndeki serginin açılışını Nilüfer Belediyesi Koordinatörlerinden Dr. Sibel Özer yaptı. Karışık tekniklerle yapılan eserlerin yer aldığı sergi, büyük ilgi gördü. Kendi çektiği fotoğraf karelerini yorumlayarak, rapido kalem, sulu boya, guaj boya, daksil ve Nilüfer Belediyesi Resim Atölyesi’nden öğrendiği özel tekniklerle resme dönüştüren Yurdanur Çetinkaya’nın çalışmaları, hayranlıkla izlendi. 


Açılışta konuşan Nilüfer Belediyesi Koordinatörü Dr. Sibel Özer, sanatın kenti Nilüfer’de bir sergi açılışını daha gerçekleştirdikleri için mutlu olduğunu ifade etti. Başta Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm öğretmenlerin 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü de kutlayan Özer, “Atatürk ilkeleri doğrultusunda geleceğe ve geleceğin gençlerine ışık tuttukları için tüm öğretmenlere teşekkür ediyorum” dedi. Yurdanur Çetinkaya’yı eserlerinden dolayı kutlayan Özer, başarılı çalışmalarının devamını diledi.  


Nilüfer Belediyesi Resim Atölyesi’nde, Faik Agayev eğitmenliğinde aldığı kursla birlikte kendini geliştiren emekli öğretmen Yurdanur Çetinkaya da, 24 Kasım Öğretmenler Günü’nde ilk sergisini açtığı için büyük mutluluk duyduğunu belirtti. Çetinkaya şöyle konuştu: “Hiçbir şey bilmeden katıldığım Nilüfer Belediyesi Resim Atölyesi’nde, zaman içinde çok şey öğrendim. Bugün de, kurstaki birikimlerimle yaptığım çalışmalarımı, ilk sergimde sanatseverlerin beğenisine sunmanın sevincini ve gururunu yaşıyorum. Bize bu imkânı sağlayan Nilüfer Belediye Başkanı Sayın Mustafa Bozbey’e teşekkür ediyorum.” 

Objektif ve subjektif 47 eserin yer aldığı sergi, 30 Kasım’a kadar Konak Kültürevi’nde izlenime açık kalacak.