haber

Girişimci olmak isteyen gençlere eğitim

Nilüfer Belediyesi’nin, yenilikçi hizmetleri, katılımcı bir yaklaşımla geliştirmek amacıyla hayata geçirdiği Nilüfer İnovasyon Merkezi, eğitim faaliyetlerine bir yenisini daha ekledi. Nilüfer İnovasyon Merkezi, Nilüfer Gençlik Ofisi ve Nilüfer Kent Konseyi Gençlik Meclisi’nden girişimci olmayı hedefleyen gençleri, “Türkiye’de Girişimcilik Ekosistemi” konulu eğitimde buluşturdu.

 

Türk Ekonomi Bankası ve Türkiye İhracatçılar Meclisi’nin, bulunduğu illerde, yenilikçi girişimcileri ve girişimci işletmeleri geliştirme ve güçlendirme hedefiyle hayata geçirdiği  TİM-TEB Girişim Evleri projesi kapsamında gerçekleştirilen eğitimi Faruk Yaylaz verdi. Eğitimde, “Dünyada ve Türkiye’de girişimciliğin geldiği nokta ve girişimcilik profilleri, girişimciler için önemli tespitler, girişimciler için doğrular nelerdir, hangi adımlar bir girişimciyi başarıya götürür, girişimcilikte engeller nelerdir ve nasıl üstesinden gelinir?” gibi konular girişimci olmayı hedefleyen gençlere aktarıldı.

 

Eğitimin kendileri açısından verimli geçtiğini belirten gençler, girişimcilik üzerine uzun soluklu eğitimler almak istediklerini de vurguladı. Nilüfer İnovasyon Merkezi, talepler doğrultusunda etkinlik ve faaliyetlerinde girişimcilik eğitimlerine devam edecek.