haber

Göl manzarasında bisiklet keyfi

Nilüfer Belediyesi’nin katkılarıyla Yeşil Pedal Derneği tarafından organize edilen Bursa Bisiklet Festivali’nin Gölyazı ayağı renkli görüntülere sahne oldu. Türkiye’nin çeşitli illerinden gelen bisiklet tutkunları, Gölyazı’ya gelerek göl manzarasında pedal çevirmenin keyfini çıkarttı. Botanik Park’tan başlayarak Hasanağa, Kayapa güzergahında doğanın eşsiz güzellikleri arasında pedal çeviren bisikletçiler, 90 kilometrelik parkurda Gölyazı’da mola verdi. Doğa harikası Gölyazı’da unutulmaz saatler yaşayan bisiklet tutkunları, Gölyazı Balıkçı Kadınlar Derneği üyelerinin ikramlarının da tadına baktı. 

Bisiklet kullanımını yaygınlaştırmak amacıyla birçok projeyi hayata geçiren Nilüfer Belediyesi adına Bursa Bisiklet Festivali’ne katılan Nilüfer Belediyesi Başkan vekili Adil Kayaoğlu, bisiklet kullanmanın bir kültür olduğunu söyledi. Kayaoğlu, “Nilüfer’de bisiklet kullanımını yaygınlaştırmak amacıyla projeler hazırlıyoruz. Her yıl giderek artan bisiklet yollarımız şuana kadar 80km’ye ulaşmış durumda. Bisiklete ve bisikletçiye vermiş olduğumuz önemle birlikte vatandaşlarımızın bisiklet kullanımını da sürekli hale getirmek için teşvik ediyoruz. Okullarımızda ‘En Çalışkan Kim’ projesi kapsamında okul birincisi öğrencilerimize bisiklet vererek çocuklarımızın da bisiklet kullanımını bir kültür haline getirmeye çalışıyoruz. Yeşil Pedal Bisiklet Derneği ile birlikte düzenlenen bu organizasyonda da bisikletçilerimizin tarihi ve turistik yerlerimizi gezmelerini, 90 kilometrelik parkurda doğa harikası olan Gölyazı’da mola vererek bu bölgemizi de tanımalarını sağladık,” dedi.

Yeşil Pedal Bisiklet Derneği Başkanı Ayhan Uyar da Nilüfer Belediyesi Başkan vekili Adil Kayaoğlu’na, Gölyazı Mahalle Muhtarı Fevzi Üner’e ve Gölyazı Balıkçı Kadınlar Derneği Başkanı Nurten Üner’e desteklerinden dolayı teşekkür ederek plaket verdi.