haber

Görme engelli sporcular uluslararası başarıya imza attı

Nilüfer Görme Engelliler Spor Kulübü sporcuları Suat Öner ve Şenol Uğur, Almanya’nın başkenti Berlin’de düzenlenen Atletizm Berlin Grand Prix yarışlarında madalya kazanarak, İngiltere’de yapılacak Avrupa Şampiyonası’na katılma kotası aldı. 16-22 Haziran tarihlerinde Almaya’nın başkenti Berlin’de düzenlenen Atletizm Berlin Grand Prix yarışlarına katılan Suat Öner, 100 metreyi 12.12 saniyede koşarak birinci oldu ve final mücadelesinde 11.93 saniyelik başarısıyla üçüncü olmaya hak kazandı. Ağustos ayında İngiltere’de yapılacak Avrupa Şampiyonası’na katılma kotası da alan Suat Öner, Nilüfer’i en iyi şekilde temsil ederek bronz madalya aldı.


Ayrıca Nilüfer Görme Engelliler Spor Kulübü’nün başarılı sporcusu Suat Öner 4x100 metre bayrak yarışında en hızlı koşucu olarak altın madalyayı Türkiye’ye getirdi.


Cirit atmada Şenol Uğur kötü hava koşullarına rağmen üçüncü olarak bronz madalya kazandı. Uluslararası müsabakada büyük başarı gösteren Nilüfer Görme Engelliler Spor Kulübü Başkanı Ali Genç “Bu başarılar sadece başlangıç. Sporcularımız uluslararası düzeyde Türkiye’yi ve Nilüfer’i en iyi şekilde temsil etti. Engelli sporcularımızın başarılarında önemli katkısı olan Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey başta olmak üzere bize destek verenlere sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum,” dedi.