haber

Gürbüz’den Nâzım’a türkülerle selam

İki bölümden oluşan konserin ilk bölümünde özellikle Nazım Hikmet’in şiirlerinden bestelenen parçalara yer veren sanatçı, konserin ikinci bölümünde ise kendi eserlerinin yanı sıra Türk Halk Müziği’nin gelenekselleşen türkülerine yer verdi. 

Nâzım Hikmet’e olan hayranlığını sık sık dile getiren sanatçı, “Yasaklara rağmen Nazım bugün 72 ülkede 72 dilde dolaşıyor. Büyük ustanın 112.doğum günü kutlu olsun,” dedi.

Aynı zamanda tiyatro  ve sinema oyuncusu olan, 1974 yılından bu yana müzik yapan sanatçı, Nilüfer konserinde yeni bestelerini de seslendirdi. “Günümüz müzik piyasasını eleştiren Gürbüz, mevcut durum ne yazık ki yeni bir albüm yapmamıza olanak vermiyor. Bazıları albümlerinin masrafını bir günde çıkartabiliyor. Bizim gibi sanatçılar ise ancak böyle konserlerle, müzik dinletileri ile sizlere ulaşabiliyor,” dedi.

Konseri izleyenler arasında Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey de vardı. Bozbey, “Ustalar Nilüfer’de” konserler dizisi kapsamında verdiği konser sonunda ayakta alkışlanan sanatçıyı sahneye çıkarak tebrik etti.