haber

İki büyük markadan dev protokol

Spora ve sporcuya verdiği destekle adından sıkça söz ettiren Nilüfer Belediyesi, Bursaspor’un yanında olduğunu bir kez daha gösterdi. Bursaspor’un yakında kapılarını açacak olan yeni stadyumunda bulunan localardan alan Nilüfer Belediyesi, hem takıma destek oldu hem de yeni bir sosyal sorumluluk projesini de hayata geçiren ilk kurum oldu.

 

Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey ile Bursaspor Kulübü Başkanı Recep Bölükbaşı’nın imza koyduğu protokolle KL 4001 numaralı kurumsal loca, 3 yıllığına Nilüfer Belediyesi’ne tahsis edildi.

 

Nilüfer Belediyesi Halk Evi’nde gerçekleşen imza törenine Bursaspor Külübü Yönetim Kurulu üyelerinin yanı sıra, Nilüfer Belediyesi Başkan Yardımcıları ve meclis üyeleri de katıldı. Törende konuşan Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey, şimdiye kadar olduğu gibi bundan sonra da Bursaspor’un yanında olacaklarını söyledi.

 

Bozbey, “Bir kent yöneticisi olarak ve geride bıraktığım 17 yılın da deneyimine dayanarak diyorum ki, Bursaspor'un başarısı kesinlikle Bursa'nın marka değerini yükseltir. Tabii bu başarının gerçekleşmesi de “sürekli başarıya” ve “her kesimin sahip çıkmasına” bağlıdır. Kentte yaşayan herkesin, iş dünyasının, çalışanların, resmi kurumların, esnafın yani nefes alıp veren herkesin, sporculara, teknik direktöre ve heyetine, yönetime sahip çıkması ve destek olması gerekir. İşte o zaman, Bursaspor'un sürekli başarısı ve şampiyonluğu Bursa'nın Avrupa'da ve dünyada tanınmasını sağlar. Bursaspor’un güçlü olması, Bursa’ya tanıtım anlamında büyük katkı sağlayacaktır. Örneğin Barcelona denince ilk önce akla o şehrin futbol takımı geliyor. Bursaspor hepimizin ve herkes ona sahip çıkmalı. İşte biz Nilüfer Belediyesi olarak, bu anlayış çerçevesinde Bursaspor’u her alanda destekledik, desteklemeye de devam edeceğiz” dedi.

 

Nilüfer Belediyesi’nin Bursaspor’a verdiği desteklere de değinen Başkan Bozbey, “Örneğin Nilüfer’de Bursaspor anı duvarımız var. Yine 2012 yılında Bursaspor’u dijital platformla biz buluşturduk. Bursaspor’un Özlüce’deki tesislerine de yapısal anlamda katkılarımız oldu. Şimdi de yeni bir antrenman sahası yapmak için kolları sıvadık.

www.bursaspor.org.tr adresinin yanı sıra, 21 ayrı mikro internet sitesi ve akıllı telefon uygulamaları, Nilüfer Belediyesi’nin katkılarıyla yaşama geçirildi. Şimdi de, Nilüfer’in yaşam boyu spor kültürünün içselleştiği bir kent olması çalışmalarımız kapsamında, yeni stadyumda bir loca kiralıyoruz. Bu çerçevede KL 4001 numaralı kurumsal loca, 3 yıllığına Nilüfer Belediyesi’ne tahsis edilecek. Bu locadan hem kadınlarımız, özellikle kadınlarımız,  yaşlı, çocuk ve engelli vatandaşlarımız, hem de Nilüfer Belediyesi’nin konukları yararlanabilecek. Biz, Nilüfer Belediyesi olarak kentimizde, Bursaspor ve spor kültürünün aşılanmasını çok önemsiyoruz” diye kaydetti.

 

“Nilüfer’den hep destek aldık”

Nilüfer Belediyesi ve Başkan Bozbey’e desteklerinden dolayı teşekkür eden Recep Bölükbaşı da “Nilüfer Belediyesi bir marka, Bursaspor da bir marka iki büyük markanın iş birliği yapması Bursa’da gururla bahsedilecek bir olaydır”  diyerek imzalanan protokolden duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Başkan Mustafa Bozbey’in taleplerini hiçbir zaman geri çevirmediğine ve ekibiyle birlikte hep yanlarında olduğuna dikkat çeken Bölükbaşı  “Bursaspor’a tüm kent dinamikleri ve yöneticileri destek olmalı. Bu takım hepimizin ve başarı da hepimiz olacak. Başkan Bozbey her zaman yanımızda. Sadece futbol anlamında değil, diğer branşlara da destek veriyor. Barış Spor Salonu’nu da bize tahsis etti. Yapacağımız protokolle basketbol ve voleybol takımlarımız kullanacak. Ayrıca Nilüfer Belediyesi Bursapor için antrenman sahası yaptırıyor” dedi.

 

Bölükbaşı, Nilüfer Belediyesi’nin kiraladığı bu loca ile bir sosyal sorumluluk projesini de gerçekleştireceğini belirterek “Nilüfer Belediyesi loca kiralamaya farklı bir konsept yüklüyor. Engelli vatandaşlarımız, kadınlarımızı, yurtdışından gelecek konuklar da bu localarda Bursaspor’u izleme şansı bulacak. Bu çok iyi düşünülmüş bir tavır” diye kaydetti.

 

Başkan Bölükbaşı transfer ve takımın form grafiği hakkında da açıklamalarda bulunarak takımın zamana ihtiyacı olduğunu ve sezonu iyi yerde bitireceklerini ifade etti. Konuşmaların ardından Başkan Bozbey ve Recep Bölükbaşı protokolü imzalayarak locanın 3 yıllığına tahsisini gerçekleştirdi.