haber

İkinci kez yıkıldı

Geçtiğimiz aylarda Tahtalı Mahallesi’nde tarım alanı üzerine inşa edildiği tespit edilen ve yıkılan, ancak yıkım sonrası yeniden inşa edildiği belirlenen fabrika binası Nilüfer Belediyesi yıkım ekiplerince aylar sonra yeniden yıkıldı.

 

Kaçak yapılaşma ile mücadeleyi sürdüren Nilüfer Belediyesi, tarım arazilerini yapılaşmaya açmaya çalışanlara izin vermiyor. Geçtiğimiz aylarda Tahtalı Mahallesi’nde tarım arazisi üzerine derme çatma malzemelerle inşa edilen sözde fabrika binası yıkılarak yerle bir edilmişti. Aylar sonra yine aynı arsanın farklı bölümü üzerinde yeniden inşa edildiği belirlenen yapı, Nilüfer Belediyesi yıkım ekiplerince yeniden yıkıldı.

Yapılan tebligatlara rağmen arsa üzerinden kaldırılmayan yapı, geniş güvenlik önlemleri altında iki iş makinesi ile kısa sürede yıkıldı. Kaçak yapılaşma ile mücadelede kararlı olduklarını belirten yetkililer imara aykırı yapılarla ilgili yıkımların devam edeceğini belirtti. 

Tarımsal üretimin yoğun bir şekilde sürdüğü Tahtalı Mahallesi’nde ve benzer tarım alanlarında kaçak yapılaşmaya izin verilmeyeceğini vurgulayan Nilüfer Belediye Başkanı Turgay Erdem,  “Nilüfer’de kaçak yapılaşmaya izin vermemiz söz konusu olamaz. Özellikle tarım alanları kırmızı çizgimiz. Tarım arazilerimizi korumak zorundayız. Ekiplerimiz Nilüfer’in dört bir yanında denetimlerini sürdürüyor. Tarımsal alana yapılan kaçak yapılarla mücadelemizi sürdüreceğiz, kaçak yapılara geçit vermeme konusunda kararlıyız” diye konuştu.