haber

Kadın Korosu’ndan çiğköfteli konser

Nilüfer Belediyesi Kadın Korosu Kadınlar Günü konseri ile yine büyük beğeni topladı. İmre Erten'in okuduğu "Anadolu Kadını" şiiriyle başlayan "Dünya Kadınlar Günü" konserinde, Şef Dr. Aysel Gürel sözlerini yazıp hicaz makamında bestelediği "Kadına Şiddet Olmasın" marşını solo olarak seslendirdi. Dans grubu da şarkının sözlerini işaret diliyle sahnelerken, konseri izleyenler "Cinayetler olmasın, Özgecanlar solmasın, Hayatın baharında, Kalpler elem dolmasın" dörtlüğüne alkışlarla eşlik etti. Konserde Müzeyyen Senar ve Kazancı Bedih sahneye yansıtılan görüntüler ve kendi seslerinden şarkılarla anılırken, Filiz Büyükçoban, Gülay Sürücü, Aynur Öztan, Nermin Başaran, Gülsenem Yılmaz, Yasemin Demirci de solist olarak görev yaptı.

Kadınlardan “Sıra Gecesi”

Sıra Gecesi'nin canlandırıldığı ikinci bölüm alkış yağmuru eşliğinde başladı, alkışlarla devam etti. Koristlerden Zarif Ulak ve Nesrin Çavuşoğlu sahnede çiğ köfte yoğurdu, Urfa türküleri peş peşe söylendi. Harran Kebapçısı'nın sponsorluğunda konuklara da çiğ köfte ikram edildi.

 

Bursa Vali Yardımcısı Ergun Güngör ile Nilüfer Belediyesi Meclis Üyesi Fırat Emiroğlu ve Saniye Rıza Kız Çocuklarını Koruma Derneği Başkanı Habibe Çıngıloğlu konser sonunda Şef Aysel Gürel'e çiçek verdiler.

 

Şef Dr. Aysel Gürel, koronun farklı konseptle konser planladığını ve çok çalışarak sahneye çıktıklarını belirterek, Bursa'nın ünlü Gezek kültürünü de önümüzdeki dönemde sahneye taşıyacaklarını vurguladı.