haber

Konak Kültürevi’nde seramik sergisi

Nilüfer Belediyesi Konak Kültürevi, birbirinden değerli eserlerin yer aldığı sergilere ev sahipliği yapmaya devam ediyor. Dört yıldır çalışmalarını sürdüren Nilüfer Sanat Seramik Atölyesi kursiyerlerinin yaptığı seramik, mozaik ve cam eserler açılan sergiyle görücüye çıktı. Eğitmenliğini Vedat Dinç, Serkan Önder ve Pınar Kirgi’nin yaptığı Seramik Atölyesi’nin sergi açılışına Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey’in de aralarında bulunduğu çok sayıda sanatsever katıldı.

 

Serginin açılışında konuşan Başkan Bozbey, 4 yıl önce kurulan Nilüfer Sanat Seramik Atölyesi’nin her geçen gün daha iyi çalışmaların altına imza attığını belirterek kursiyerlerin kısa süre içerisinde bireysel sergi de açabileceğini kaydetti.

 

Nilüfer Sanat Seramik Atölyesi eğitmenlerinden Vedat Dinç de, dönem sonu sergisinde 35 kursiyerin eserlerinin yer aldığını söyleyerek seramik sanatına gönül veren insanları bir araya getirmek istediklerini ifade etti. Vedat Dinç, “Seramik çok meşakatli bir uğraştır, çocuk gibi bakım ister, ilgi ister. Yapması ayrı bir derttir, kurutması, fırınlaması çok ayrı bir derttir. Biz bu süreçleri kursiyerlerimize bir aylık süreçte anlatıyoruz ve öğrencilerimizden serbest çalışmalarını getirmelerini istiyoruz. Biz sadece tasarımlar konusunda yol gösteriyoruz ve mümkün olduğu kadar en basit yöntemlerle hayallerini kurdukları çalışmaları çıkartmaya çalışıyoruz. Gerçekten daha önce elini hiç toprağa değdirmemiş insanların dört ayda bu ürünleri yapmalarını sağladık ve bununla gurur duyuyoruz,” şeklinde konuştu.


Konuşmalarının ardından Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey, kursiyerlere sertifikalarını vererek çalışmalarından dolayı tebrik etti. Kursiyerlerle birlikte sergiyi gezen Bozbey, katılımcılarla hatıra fotoğrafı çektirdi.