haber

Levent Üzümcü’den “Anlatılan Senin Hikayendir”

5. Nilüfer Tiyatro Festivali’nde, başarılı tiyatro oyuncusu Levent Üzümcü, “Anlatılan Senin Hikayendir” ile seyirci karşısına çıktı. Biletleri günler öncesinden tükenen oyuna tiyatro tutkunları büyük ilgi gösterdi.

Cengiz Toraman’ın yazıp yönettiği ve Levent Üzümcü’nün oynadığı müzikli bir gösteri olan “Anlatılan Senin Hikayendir” isimli oyunda, mübadelede sevgilisini Yunanistan’a uğurlamak zorunda kalan Egeli Mehmet’in hikayesi anlatılıyor. Oyunda aynı zamanda köylerinin doğal güzelliği için altın madenine karşı mücadele eden Çamlık Köyü’nde yaşayanların, Yunanistan ile Türkiye arasında kalan sularda denizcilik yapan Barış’ın hikayesi de var. Güldürürken hüzünlendiren, hüzünlendirirken düşündüren oyunda, Levent Üzümcü enerjisi ve muhteşem performansı ile ayakta alkışlandı.

Üzümcü: İlk defa tek kişilik oyun ile sahnedeyim

Nilüfer’de tiyatroseverlerin karşısına çıkmaktan mutluluk duyduğunu söyleyen Levent Üzümcü, oyunda bu topraklarda yaşanan mübadeleyi anlattıklarını söyledi. Üzümcü “Ben de bir mübadil torunuyum. Onların hikayesini, kendi dedemin hikayesini anlatıyorum. 20'ye yakın karakter girip çıkıyor oyunun içine. Biri belki 1 saniye biri belki 1 dakika kalıyor. İlk defa tek kişilik bir oyunla sahnedeyim. Benim için çok ilginç bir tecrübe oluyor” dedi. 

“Ayaklarımın üzerinde durmaya çalışıyorum”

Şehir Tiyatroları’ndan atıldıktan sonra ayaklarının üzerinde durmaya çalıştığını söyleyen Üzümcü, “Şehir Tiyatroları benim yuvam ama maalesef ki bu seyirciye verilmiş bir ceza. Orası sadece benim değil seyircilerin de yuvası. Ben orada çıkıp oynuyorsam her akşam, o oyunu kaç kişi izlemişse, o kadar kişinin parçasıdır. Şehir Tiyatroları’ndan benim atılmam bana verilen bir ceza mı seyirciye verilen bir ceza mı?” diye konuştu.