haber

Meslek Lisesi öğrencileri hünerlerini Nilüfer’de sergiledi

Nilüfer Belediyesi Konak Kültürevi bu hafta Bursa Demirtaşpaşa Mesleki ve Anadolu Lisesi öğrencilerinin Zanaattan Sanata sergisine ev sahipliği yapıyor. Bursa Demirtaşpaşa Mesleki ve Anadolu Lisesi öğrencileri, öğretmenleri Zekiye Sayar ve Gökay Yavuz’un yol göstericiliğinde cam, ayna, mermer, taş ve ahşaptan oluşturdukları çalışmaları Zanaattan Sanata isimli sergide buluşturdu. İlk sergiyi kendi okullarında açan öğrenciler çalışmalarını bu defa Nilüfer’de izlenime açtı.

 

‘Meslek lisesi, memleket meselesi; memleket meselesi, zanaatın sesi, zanaatın gölgesi’ mottosuyla yola çıkan öğrencilerin çalışmaları büyük beğeni topladı. Matbaa Alanı 11. Sınıf öğrencilerinin eserlerinin yer aldığı sergi 25 Mart Cuma gününe kadar açık kalacak. Sergide yer alan fizik, matematik ve kimyanın tasarımla harmanlandığı eserler zanaatın temelini yansıtıyor.

 

Öğretmen Zekiye Sayar hafta içi ders çıkışında öğrencilerle bir araya gelerek bu çalışmaları ortaya çıkardıklarını belirtti. Öğrencilerin büyük çabalar sonucu ortaya çıkardıkları eserlerin kendilerini mutlu ettiğini belirten Matbaa Alanı Öğretmeni Gökay Yavuz da mesleği ile uğraşan, ustalığı ve mahareti olan kişiler yetiştirmek amacıyla çalıştıklarını söyledi.