Yabancı yatırımcının ilgi odağı olan Nilüfer, Mısır iş dünyasının da gözbebeği oldu. Geçtiğimiz hafta Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey ile görüşen Mısırlı yatırımcılar ikinci kez ziyarette bulundu. Osama Farid Abdelkhalek başkanlığındaki Mısırlı heyet Başkan Bozbey’i makamında ziyaret ederek yatırım konusunda kararlı oldukları açıkladı.


Heyet adına konuşan İş Adamı Abdelkhalek Soma’daki faciadan dolayı Başkan Bozbey’e taziye mesajını iletti. Abdelkhalek, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu’yu da ziyaret ederek başsağlığı dilediklerini hatırlatarak, Türkiye’nin bu yaraları saracağından emin olduklarını söyledi. Nilüfer’deki sosyal ve kültürel yaşamın kendilerini çok etkilediğini vurgulayan Abdelkhalek, özellikle inşaat sektöründe yatırım yapmayı amaçladıklarını bildirdi. Çok sayıda uzman mimar ve mühendis kadrosuna sahip olduklarını tekrarlayan Mısırlı iş adamı, geniş bir bölgeye toplu konut alanları yapabileceklerini kaydetti. Abdelkhalek, Nilüfer’in gelişmesinde Başkan Bozbey’in büyük katkılarının olduğunu bildiklerini vurgulayarak kendisini tebrik etti.

Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey de ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Konuklara Nilüfer Belediyesi’nin çalışmalarını anlatan kısa bir film izleten Bozbey, daha sonra ilçe hakkında teknik bilgi aktardı. Bozbey, Nilüfer’in her yıl nüfus olarak %7.3 oranında büyüdüğünü vurgulayarak, bunun Türkiye’de çok az örneğinin olduğunu kaydetti. Nilüfer’in sosyal, kültürel, sanatsal, sportif alanlarda Türkiye’nin örnek bir kenti olduğunu söyleyen Bozbey, bu nedenle de özellikle aileler için bir çekim merkezi olduğunu söyledi. Başkan Bozbey, özellikle inşaat sektörünün gelişimine dikkat çekerek, yerli yatırımcının olduğu gibi yabancı yatırımcının da Nilüfer'e olan ilgisinden memnuniyet duyduklarını söyledi.