haber

Nilüfer Belediye Meclisi’nde şehitler ve Ziya Güney anıldı

Geçen hafta hayatını kaybeden Nilüfer Belediyesi Kurucu Başkanı Ziya Güney de Meclis’te rahmetle anıldı. Nilüfer Belediye Meclisi, en hüzünlü toplantısını gerçekleştirdi. Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey’in başkanlığında gerçekleşen Nilüfer Belediye Meclisi toplantısının ikinci oturumunda, terör olaylarında şehit olan askerler ile Nilüfer Belediyesi Kurucu Başkanı Ziya Güney anıldı. Meclis gündemine geçilmeden önce söz alan Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey, şehit olan bütün askerlere Allah’tan rahmet, ailelerine sabır diledi. Bursa’ya da şehit acısının düştüğünü söyleyen Bozbey, “Son zamanlarda artan terör olaylarıyla birlikte maalesef şehit haberleri geliyor. Öncelikle şehitlerimize Allah’tan rahmet, ailelerine ve ulusumuza sabırlar diliyorum. Dilerim terör bir önce son bulur da, yaşamının baharında olan gencecik çocuklarımızı yitirmeyiz. Vatan savunması son derece önemli. Bu anlamda askerlerimize yürekten teşekkür ediyorum. Gelen şehit haberleri hepimizin yüreklerini dağlıyor” şeklinde konuştu.

 

ZİYA GÜNEY İSMİ YAŞATILACAK

 

Geçen hafta yaşamını yitiren Nilüfer Belediyesi Kurucu Başkanı Ziya Güney de, Nilüfer Belediye Meclisi’nde de anıldı. Belediye Meclisi toplantılarını düzenli olarak takip eden Ziya Güney’in, her zaman oturduğu koltuğa ‘Seni Unutmayacağız’ yazılı fotoğrafı konuldu. Büyük üzüntü yaşadıklarını belirten Başkan Mustafa Bozbey, Ziya Güney’in ismini, Nilüfer’deki önemli bir caddeye vereceklerini ifade etti. Başkan Bozbey, “Ziya ağabeyimizin emekleri çok. Önceki meclis toplantılarında bazı kararlar almayı planlamıştık. Sağlığında vermek daha iyi olabilirdi ama kısa zaman içinde Nilüfer’deki önemli bir caddemize, Ziya Güney’in ismini vereceğiz. Böylece Ziya Güney’in, yüzyıllarca bu kentin kurucu başkanı olarak anılmasını sağlarız diye düşünüyorum” dedi.

 

Adalet ve Kalkınma Partisi Grubu adına söz alan İsmail Hakkı Kavurmacı da, Ziya Güney’in, Nilüfer’e hizmet eden değerli bir insan olduğunu söyledi. Kavurmacı, “Ziya Güney, kişilik olarak hepimizin saygı duyduğu ağabeyimizdi. Meclis’te bizlerle olmasına çok alışmıştık. Zaman zaman sohbetlerimiz olurdu. Onun yeri ayrıydı. Allah rahmet eylesin, mekanı cennet olsun. Ailesine sabırlar diliyoruz” diye konuştu.

 

Şehit olan askerler için de Allah’tan rahmet dileyen Kavurmacı, “Ateş düştüğü yeri yakıyor. Hepimizin içi yanıyor. Onlar, direkt olarak peygamberimizin yanına gidecekler” ifadelerini kullandı. Nilüfer Belediye Meclisi, konuşmaların ardından gündem maddelerini görüşerek, karara bağladı.