haber

Nilüfer Belediyesi’ne Japon personel

Nilüfer Belediyesi’nin, kardeş kenti Tokai Belediyesi ile sürdürdüğü personel değişimi projesi kapsamında Bursa’ya gelen Shota Aoki görevine başladı. Shota Aoki belediyedeki çalışmalara başlamadan önce Başkan Mustafa Bozbey’i makamında ziyaret etti. Türkiye’de olmaktan mutlu olduğunu ifade eden Aoki, Nilüfer Belediyesi’nin kendisine çok şey katacağını söyledi.

 

Başkan Mustafa Bozbey de Nilüfer Belediyesi’nin 2007 yılından beri kardeş şehri olan Japonya’nın Tokai Belediyesi ile gerçekleştirdiği personel değişim programının çok verimli geçtiğini ifade ederek, Aoki’den görüş ve önerilerini kendilerine iletmesini istedi. Başkan Bozbey, Nilüfer Belediyesi’nde personel olarak çalışacak olan Shota Aoki’ye kurum kimlik kartını da teslim etti.

 

Tokai Belediyesi’nde Sosyal Destek Uzmanı olarak görev yapan Aoki, Nilüfer Belediyesi’nde de Sosyal Destek Hizmetleri Müdürlüğü’nde görev alacak. 7 Aralık’a kadar Nilüfer Belediyesi personeli olarak görev yapacak olan Shota Aoki, kendi uzmanlık alanında Nilüfer Belediyesi’nin yaptığı hizmet ve projeleri yerinde gözlemleyecek, uygulama ve hizmetlerin içinde de yer alacak.