haber

Nilüfer Belediyesi’nin “Afete Hazırlık Projesi” ne ödül

Nilüfer Belediyesi’nin afetlere karşı hazırlık amacıyla yaptığı çalışmalar, Özel Kalem Dergisi’nin Türkiye genelinde düzenlediği Yerel Yönetim Ödülleri’nde kendi kategorisinde en iyi proje olarak seçildi.

12 ayrı dalda düzenlenen Yerel Yönetim Ödülleri’nde Nilüfer Belediyesi Sivil Savunma Uzmanlığı’nca hazırlanan Afete Hazırlık Projesi, Afet Yönetimi Kategorisinde ödüle değer görüldü. Bu projeyle Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey Afet Yönetimi Kategorisi’nde ‘‘Yılın İlçe Belediye Başkanı’’ seçildi.

 

İstanbul Teknik Üniversitesi Maslak Kampüsü Süleyman Demirel Oditoryumu’nda düzenlenen törende Nilüfer Belediyesi’nin ödülünü Başkan Mustafa Bozbey adına Nilüfer Belediye Meclisi üyesi Pınar Göz ile birlikte Sivil Savunma Uzmanı Veysi As ve Sivil Savunma Uzmanlığı personeli Esen Öztürk aldı.

 

Nilüfer Belediyesi’nin ödüle değer görülen Afete Hazırlık Projesi, yerel yönetim kurumu olarak ilçenin doğal ve insan kaynaklı her türlü afetlerde, deprem, yangın gibi risklere karşı hazırlıklı olmasını sağlamak amacını taşıyan bir takım çalışmasını kapsıyor. Nilüfer’de uygulamaya geçirilen proje, mahallelere afet konteynırları yerleştirilmesi, bilinçlendirme eğitimlerinin yapılması, deprem öncü istasyonlarının tesis edilmesi, Afet ve Acil Durum Yönetim Merkezi’nin altyapısı ile binasının yenilenmesi ve arama kurtarma ekiplerinin eğitim ve tatbikatlarla deneyimlerin artırılmasını kapsıyor.