haber

Nilüfer Belediyesi Sokak hayvanlarını unutmadı

Nilüfer Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü, dondurucu soğukta açlıkla mücadele eden can dostlarını hayatta tutmak için alarmda. Veteriner İşleri Müdürlüğü ekipleri, kar yağışı ve dondurucu soğukların kendini göstermesiyle birlikte sokakta kalan hayvanlara Nilüfer’de farklı bölgelerde gıda desteği veriyor. Ekipler öncelikle ilçede çeşitli bölgelere yerleştirilen 37 adet beslenme odağına hayvanlar için yem bıraktı. Beslenme odakları dışındaki farklı alanlara da hayvanların kolaylıkla ulaşabilecekleri mama, ekmek ve tahıl gibi gıda ürünleri koyan Veteriner İşleri Müdürlüğü görevlileri, halkı da bu konuda duyarlı olmaya çağırdı.

 

Nilüfer Belediyesi Veteriner İşleri Müdürü Mürsel Büyükçoban, vatandaşlardan evlerinin camlarının veya kapılarının önüne yatay şekilde kesilmiş pet şişelerin içine ekmek, tahıl gibi yiyecekler bırakmalarını istedi. Büyükçoban, ayrıca kapının önüne hayvanların barınmaları için bırakılacak bir kutunun can kurtaracağına dikkat çekti.

 

Sert geçen kış aylarında sokaktaki hayvanların korunması için farklı projeler de yürüten Veteriner İşleri Müdürlüğü, sokak hayvanlarının beslenmelerine destekte bulunmak isteyenlerin Nilüfer Belediyesi Aladdinbey Hizmet Binası’nda bulunan Veteriner İşleri Müdürlüğü’ne başvurmalarını istedi.

 

Duyarlılık çağrısı

Nilüfer Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü, sosyal medya ve led ekranlar aracılığıyla da halka sokak hayvanlarına karşı duyarlılık konusunda çağrıda bulunuyor. Otomobillerin motor ya da tekerlek üstlerine sığınan hayvanların zarar görmemesi için “Önce kaportana vur, sonra bir dakika dur!” sloganı ile araç sürücülerine uyarıda bulunan Veteriner İşleri Müdürlüğü, “Üşüyoruz ve aç kalıyoruz. Lütfen bize bir kap yemek” sloganıyla da yurttaşları sokak hayvanlarına karşı duyarlı olmaya davet ediyor.