haber

Nilüfer Belediyesi “Tiyatro” yeni projesi olan yönetmenleri bekliyor

- Projelerinin Nilüfer Belediyesi Tiyatro’nun yeni sezonunda yer almasını isteyen yönetmenlerin 26 Haziran 2015 Cuma gününe kadar başvuruda bulunması gerekiyor.

 

1999 yılından bu yana Nilüfer’i kültür sanat kenti yapan Bursa Nilüfer Belediyesi’nin kurduğu Nilüfer “Tiyatro” yeni sezona iddialı projelerle girmek için çalışmalara başladı.


1999 yılından bu yana, mutlu bir kent yaratmak için kent yaşamını şekillendirmeye çalışan Nilüfer Belediyesi, bu hedefle tiyatrodan sinemaya, müzikten edebiyata her alanda sayısız kültür-sanat etkinliğine ev sahipliği yaptı. 2007 yılından bu yana tiyatroya daha büyük bir ilgi göstermeye başlayan Nilüfer Belediyesi bünyesinde önce Nilüfer Sanat olarak prodüksiyon tiyatrosu kuruldu ve ortak prodüksiyonlar üretildi.  Nilüfer izleyicisinin tiyatroya gösterdiği yoğun ilgi, kentin büyümesi ve kentte yeni sahnelerin hayata geçirilmesi belediyeyi yerleşik bir tiyatro kurmaya yönlendirdi ve 2014 yılında Nilüfer Belediyesi “Tiyatro” kuruldu.

3 YENİ OYUN…
2014-2015 sezonunda sahneye koyduğu oyunlarla büyük beğeni toplayan Nilüfer Belediyesi “Tiyatro”, 2015 – 2016 sezonu için de çalışmaları yoğun bir şekilde sürdürüyor.  Nilüfer Belediyesi Tiyatro sahneleyeceği biri çocuk oyunu olmak üzere üç oyunu Türkiye, Ukrayna, Japonya ve Avrupa Birliği ülkelerinde yaşayan yönetmenlerin projelerinden seçecek.


Tüm projeler, Nilüfer Belediyesi “Tiyatro” Seçici Kurulu tarafından, isim gözetmeksizin, nitelik ve kentin yapısına uygunluğu açısından değerlendirilecek. Başvuracak yönetmenlerin, oyun bütçesinin de içerisinde olacağı bir proje dosyasıyla 26 Haziran 2015 Cuma gününe kadar başvuruda bulunması gerekiyor. Başvurular 8 kopya olarak kargo ile ya da elden Nâzım Hikmet Kültürevi Yüzüncü Yıl Mahallesi, Uğur Mumcu Bulvarı No: 7-A Nilüfer/Bursa adresine yapılacak.  İsteyenler 0224 413 27 37 numaraları telefondan veya www. nilufer.bel.tr/nilufertiyatrowww.nilufertiyatro.com

 ve tiyatro@nilufer.bel.tr adreslerinden bilgi alabilirler.

Nilüfer Belediyesi Tiyatro Seçici Kurulu’nun yapacağı değerlendirme sonrasında seçilen projeler 3 Temmuz Çarşamba günü açıklanacak.

Nilüfer Belediyesi “Tiyatro” Seçici Kurulu şu isimlerden oluşuyor:

Ali Düşenkalkar – Oyuncu, yönetmen
Altuğ Görgü – Oyuncu, yönetmen
Bora Özkula – Oyuncu, yönetmen
Cem Uslu – Oyuncu, yazar, yönetmen
Ebru Kara – Oyuncu, yönetmen
Emre Feza Soysal – Nilüfer Belediyesi Sanat Danışmanı
Murat Karasu – Oyuncu, yazar, yönetmen
Özge Özder – Oyuncu