haber

Nilüfer’de Cumhuriyet coşkusu

Nilüfer Kaymakamlığı tarafından düzenlenen 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı törenleri Gazi Pazaryeri'nde yapıldı. Nilüfer Kaymakamı Mustafa Kılıç, Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey, Nilüfer İlçe Garnizon Komutanı Servet Hasdemir, Nilüfer İlçe Emniyet Müdürü Ümüt Özyürek, Nilüfer İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Kaya ve çok sayıda protokol üyesinin katıldığı tören saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. 

Törenin açılış konuşmasını yapan Kaymakam Mustafa Kılıç, Cumhuriyet’in önemine değindi. Türkiye Cumhuriyeti’nin milletin kanı ve inancıyla kurulduğunu ifade eden Kılıç, “Türk milletinin inancı ve birlik beraberliğiyle ilan edilen Cumhuriyet, bize atalarımızdan en büyük mirastır. Türk milleti bugüne kadar Cumhuriyet rejimi sayesinde bütün sıkıntıları birlik ve beraberlik içerisinde aşmayı bildi. Bugün aziz vatanımızdaki birlik ve huzuru bozmak için bazı oyunlar oynansa da kimsenin bu ülkeyi bölmeye gücü yetmeyecektir. Gençler, atalarımızdan kalan bu değerli emaneti koruyarak gelecek nesillere bırakacağız,” dedi. 

Tören daha sonra öğrencilerin okuduğu şiir ve yapılan folklor gösterileriyle devam ederken, ortaya renkli görüntüler çıktı. Halkın büyük ilgi gösterdiği tören, okulların geçişinin ardından sona erdi.