haber

Nilüfer’de her gece ‘Düğün Dernek’

Nilüfer Belediyesi’nin yaz etkinlikleri çerçevesinde her yıl düzenlediği organizasyonlar yine yaz akşamlarını renklendiriyor. 8 Ağustos-20 Eylül tarihleri arasında THM Korosu ve Halk Dansları, gezici sinema ve gölge gösterileri, Nilüfer’deki tüm mahalleleri eğlenceyle donatmaya başladı. Etkinlikler çerçevesinde başlayan sinema gösterilerine bölge halkı büyük ilgi gösterdi. Sinemalarda izlenme rekorları kıran Selçuk Aydemir’in yönettiği Ahmet Kural ve Murat Cemcir’in baş rollerini paylaştığı Düğün Dernek adlı film Badırga ve Barış Mahalleleri’nde gösterime girdi. Özellikle çocukların büyük ilgi gösterdiği gecede izleyenler gülme krizine girdi. Film öncesi sergilenen gölge gösterisi de izleyenleri hayrete düşürdü.

Sinema gösterimleri Düğün Dernek filminin ardından 29 Ağustos’ta Karaman Pazar Alanı’nda Mandıra Filozofu ile devam edecek. Müfit Can Saçıntı, Rasim Öztekin ve Ayda Aysel’in baş rollerini paylaştığı film de Nilüfer’in birçok mahallesinde izleyenlere keyifli anlar yaşatacak.

 

Yaz etkinlikleri film ve gölge gösterilerini yanı sıra Nilüfer Belediyesi Türk Halk ve Türk Sanat Müziği Korosu ve Halk Dansları Gösteri Grupları salonların ardından yaz akşamlarında mahallelerde sevenleriyle buluşacak. Türk Halk Müziği Korosu, 25 Ağustos’ta Gölyazı, 27 Ağustos’ta Görükle, 29 Ağustos’ta Akçalar, 2 Eylül’de Kayapa, 3 Eylül’de Yolçatı, sahne alacak. Halk Dansları ekipleri ise 29 Ağustos’ta Akçalar, 3 Eylül’de Yolçatı, 4 Eylül’de Altınşehir ve 5 Eylül’de Balkan Mahallesi’nde hünerlerini sergileyecek.