haber

Nilüfer’de spor salonları artacak

Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey, Gençlik ve Spor Hizmetleri Müdürlüğü çalışanlarıyla Beşevler Cimnastik Salonu’nda düzenlenen kahvaltıda bir araya geldi. Çalışanlarla kahvaltı eşliğinde sohbet eden Başkan Mustafa Bozbey, spor tesisleriyle ilgili de detaylı bilgi aldı. Çalışanlardan, spor ve gençlik hizmetleri konusunda ailelerin de içinde olacağı, farklı alanlarda inovatif projeler üretmelerini söyleyen Başkan Bozbey, hedeflerinin Nilüferlilerin tamamına spor kültürünü aşılamak olduğunu ifade etti. Başkan Bozbey şöyle konuştu: “Vatandaşı memnun edebilecek her yönden en doğru işleri yapıyoruz, yapmaya da devam edeceğiz. Tüm arkadaşlarıma bu denli güveniyorum. Tesisler ve çeşitli kurslar artarken, Nilüferliler’in de bu işin içine katılması, ailelerle ilgili spor organizasyonlarının yapılması son derece önemli. Çünkü spor yapan insanlar, yaşama daha olumlu bakıyor. Hem zinde oluyor hem de olumlu düşüncelere sahip oluyor.”

 

“Çocuklarımıza sporla sahip çıkmalıyız”

Kötü alışkanlıklar edinen çocukların ve gençlerin sorumlu bireyler haline gelmesi için spor tesislerine çekilmesi gerektiğini vurgulayan Başkan Bozbey, “Eğer biz, bu tesislerde vereceğimiz spor aktiviteleriyle onları sporun içine katabilirsek, inanıyorum ki birçok kötü alışkanlık edinmiş çocuğumuzu ve gencimizi kurtarmış olacağız. Bu tür kötü alışkanlıklardan kurtulmanın yolu, sporla iç içe olmaktan geçiyor. Sporla, çocuklarımıza sahip çıkmak zorundayız. Bu son derece önemli” dedi.

 

Spor tesislerinin olabildiğince aktif şekilde kullanılması gerektiğini ifade eden Başkan Mustafa Bozbey, “Ne kadar çok vatandaşımız tesislerden faydalanırsa, hedefimize o denli ulaşmış oluruz” şeklinde konuştu.

 

2018 yılı sonuna kadar Nilüfer’e yeni bir spor salonu ile uluslararası standartlara uygun squash salonu kazandıracaklarını belirten Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey, Altınşehir Mahallesi’ne de kapalı yüzme havuzu planladıklarını söyledi. Başkan Bozbey, Gençlik ve Spor Hizmetleri Müdürlüğü çalışanlarına, emeklerinden dolayı teşekkür etti.