haber

Nilüfer'de spor şöleni devam ediyor

Nilüfer 11. Spor Şenlikleri çeşitli branşlardaki spor müsabakaları ile devam ediyor. Şenlikler kapsamında Nilüfer Belediyespor Üçevler Tesisleri’nde yapılan voleybol karşılaşmaları büyük heyecana sahne oldu. Müsabakalarda Bulgaristan’ın Ardino takımı Nilüfer Belediyespor’u 2-0 mağlup etti. Diğer karşılaşmada ise Kırklareli Belediyesi Dinar Belediyesi’ni 2-1 mağlup ederek turnuvanın bir diğer kazanan ekibi oldu. 

Altınşehir Gençlik Merkezi’nde ise yıldız ve genç erkek-bayan basketbol müsabakaları yapıldı. Büyük çekişmelere sahne olan müsabakalar sonucu dereceye giren takımlara kupa ve madalyaları verildi. 

M. Kemal Coşkunöz Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Spor Salonu’nda düzenlenen ve 17 takımın katıldığı kurumlar arası voleybol turnuvasında ise kupanın sahibi Nilüfer Belediyesi oldu. Final mücadelesinde Ahmet Erdem Anadolu Lisesi öğretmenlerinin yer aldığı takım ile karşılaşan Nilüfer Belediyesi çalışanları setlerdeki 25-21 ve 25-22’lik galibiyetlerle turnuvada birinciliği elde etti. Turnuvada dereceye giren takımlar kupa ve madalyalarını İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Kaya ve Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey’in elinden aldı.