haber

Nilüfer’de taksi durakları tek tip oluyor

Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey, Başkan Burada karavanıyla her hafta cuma günü makamını Nilüfer’in mahallelerine taşımaya devam ediyor. Başkan Burada karavanının bu haftaki durağı Demirci Mahallesi oldu.


Başkan Bozbey, Demirci Mahallesi’nde önce Nilüfer Belediyesi’nin tek tip taksi durağı çalışması kapsamında yenilenen Demirci Taksi Durağı’nı ziyaret ederek, hem durağın açılışını yaptı hem de durak çalışanlarına hayırlı olsun dileklerini iletti. ‘Tek tip’ uygulamasıyla taksi duraklarını 24 saat yaşayan bir merkez haline getirdiklerini kaydeden Başkan Mustafa Bozbey, “Nilüfer Belediyesi olarak bugüne kadar esnafımızın yanında olduk, olmaya da devam edeceğiz. Esnafımızı korumak zorundayız. Yaptığımız uygulamada öncelikli hedefimiz taksi duraklarını tek tip yapmak. Daha sonra kent içindeki taksi duraklarını tek bir merkezde birleştirecek bir sistem oluşturmak” dedi. Yapılan uygulamanın örnek olduğunu belirten Bursa Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Başkan Yardımcısı Turgay Kıvılcım, Başkan Mustafa Bozbey’e teşekkürlerini iletti.


Vatandaşların acil ihtiyaçlarına da yanıt verebilen tek tip taksi durağı uygulamasına Çamlıca, Ataevler, Konak, Ertuğrul, Kültür, Görükle, Cumhuriyet, İhsaniye ve Üçevler taksi duraklarının ardından, Demirci Mahallesi taksi durağı da eklenmiş oldu. Öte yandan  Demirci taksi durağının yanında bulunan ‘Afet Konteyner Merkezi’ de yenilenerek tam donanımlı hale getirildi.


BOZBEY DEMİRCİ MAHALLESİ’NİN SORUNLARINI DİNLEDİ


Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey, gün boyu Demirci Mahallesi’nde temaslarda bulundu. Mahalle sakinleriyle sohbet eden Başkan Bozbey, daha sonra karavandaki makamında Demirci Mahalle Muhtarı Mehmet Bulut’u ağırladı. Talep ve önerilerini Başkan Mustafa Bozbey’e aktaran Muhtar Mehmet Bulut, mevcut pazaryerinin yenilenerek kültür sanat ve spor alanlarının da bulunacağı sosyal tesis yapılması talebinde bulundu. Muhtar Bulut, kararı Mahalle Komitesi’yle birlikte aldıklarını ifade ederek, “Böyle bir tesisin yapılması durumunda hem Demirci Mahallesi hem de Üçevler Mahallesi sakinleri faydalanacak” dedi. Yapılan hizmetlerden memnun olduğunu belirten Muhtar Bulut, Başkan Bozbey’e çalışmalarından dolayı teşekkür etti.


Muhtar Mehmet Bulut’un taleplerini anında ilgili müdürlere ileten Başkan Bozbey de, konuyu değerlendireceklerini belirtti. Gün boyu çalışmalarını Demirci Mahallesi’nden yürüten Başkan Mustafa Bozbey, hem mahalle sakinleri hem de kendisinden randevu talep eden vatandaşlarla gün boyu karavandaki makamında görüştü.