haber

Nilüfer’de Türk Sanat Müziği ziyafeti

Nilüfer Türk Sanat Müziği Korosu, ‘Hicaz Faslı’ temalı unutulmaz bir konser verdi. Fethiye Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen konsere Nilüfer Belediyesi Meclis Üyesi Beril Tanaçan Ünler ve çok sayıda müziksever katıldı.

 

İki bölümden oluşan konserin ilk bölümünde Bursa Devlet Klasik Türk Müziği Korosu Şef Yardımcısı ve ses sanatçısı Yücel Yakar hicaz makamından eserler seslendirdi. Konserin ikinci bölümünde sahneye çıkan, Şef Filiz Başıbüyük yönetimindeki Nilüfer Türk Sanat Müziği Korosu’na solist Yücel Yakar ile ünlü bestekâr ve güftekâr Canan Özdenkoş eşlik etti. Özdenkoş’un eserlerinin de seslendirildiği gece, izleyicilerden büyük beğeni topladı.

 

Nilüfer Belediyesi’nin düzenlemiş olduğu konsere konuk sanatçı olarak katılmaktan gurur duyduğunu belirten solist Yücel Yakar, “Nilüfer Türk Sanat Müziği Korosu gerçekten profesyonellere taş çıkartacak derecede. Harika bir konser veriyorlar. Yerel yönetimlerin bu şekilde kültürümüzün güzel öğelerine sahip çıkması gerçekten çok güzel” ifadelerini kullandı.

Üç saat süren konserin sonunda Nilüfer Belediyesi Meclis Üyesi Beril Tanaçan Ünler, konuk sanatçıları, Şef Filiz Başıbüyük ve koroyu performanslarından dolayı kutlayarak çiçek verdi.