haber

Nilüfer’de yavru kedi kurtarma operasyonu

Nilüfer Belediyesi Alaaddinbey ek hizmet binasının çatı arasında mahsur kalan kedi yavruları, uzman kurtarma ekipleri tarafından 8 saat süren çalışma sonucu kurtarıldı.

 

Nilüfer Belediyesi Alaaddinbey ek hizmet binası hummalı bir kurtarma çalışmasına sahne oldu. Personelin kedi yavrularının seslerini duyması üzerine harekete geçen Nilüfer Belediyesi ekipleri, uzun süre yavruların yerini tespit etmeye çalıştı. Çatı ile yağmur oluğu arasındaki bölümde mahsur kalan 4 kedi yavrusuna ulaşılamayınca devreye Doğal Afet ve Sağlık Arama Kurtarma Derneği (DASKUT) ekipleri girdi. Kameralı sistem ile yavruların yerini tespit eden ekipler, uzun uğraşlar sonucu henüz iki günlük 4 kedi yavrusunu bulunduğu yerden kurtardı. Çok sayıda ekip ve personelin merakla takip ettiği çalışmalar mutlu sonla sonuçlanınca herkes derin bir nefes aldı.

Çalışmaları baştan sona titizlikle takip eden Nilüfer Belediyesi Başkan Yardımcısı Engin Yener, “Bizim için yorucu ama mutlu biten bir gün oldu. Personelimiz ses duyunca ekiplerimiz harekete geçti. Çelik konstrüksiyon bina olduğu için müdahale şansımız zor oldu. Yangın merdiveninden çıkarak asansör kulesi üzerinden çatıya ulaşan anneleri o dar bölüme yavrulamış. Uzman ekiplere haber verdik ve DASKUT olaya müdahale etti. Cam bölme ve tavan bloğu sökülerek uzun süren çalışmalar sonucu yavruları kurtardılar. Hepimiz çok sevindik. İki günlük yavrular şimdi Veterinerlik Müdürlüğümüzün kontrolü altında barınağa yerleştirildi. En iyi şekilde bakımları yapılarak sağlıklı büyümelerini sağlayacağız. Emeği geçenlere teşekkür ediyorum” dedi.