haber

Nilüfer’e ‘‘Sağlıklı Yaşam Parkı’’

Vatandaşların güzel vakit geçirerek rahat nefes alabilmeleri için yeşil alan ve park sayısını artıran Nilüfer Belediyesi, kente yeni bir park daha kazandırıyor. Nilüfer Belediyesi ile Türkiye Devlet Hastaneleri ve Hastalara Yardım Vakfı (HASVAK) Bursa Şubesi arasında park yapım protokolü imzalandı. Halk Evi Basın Toplantı Odası’nda imzalanan protokole Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey ile HASVAK Bursa Şube Başkanı Zerrin Özgüle imza koydu.

 

HASVAK Bursa Şubesi iş birliğiyle Barış Mahallesi’nde bulunan yaklaşık bin 500 metrekarelik alana yeni bir park yapacaklarını belirten Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey, “Parkımızın ismi ‘HASVAK Sağlıklı Yaşam Parkı’ olacak ve engelli bireylerin de kullanımına uygun olarak tasarlanacak. Bu sayede isteyen herkes bu parkta bir arada güzel vakit geçirebilecek. HASVAK Bursa Şubesi, bu tür sosyal projelere her zaman destek veriyor. Bu anlamda kendilerine teşekkür ediyorum” dedi. Başkan Bozbey, HASVAK Bursa Şubesi ile yeni ve farklı projeler için bir araya gelmeye devam edeceklerini de vurguladı.

 

“9 milyon metrekare yeşil alan”

Nilüfer’in, nüfusa oranla Türkiye’de en fazla düzenlenmiş parka sahip kent olduğunu kaydeden Başkan Mustafa Bozbey, “Bu, adet olarak da, metrekare olarak da böyledir. Bu yıl sonuna kadar toplam park sayımız 257’ye ulaşacak. Ağaçlandırdığımız ancak düzenlenmemiş parklarımız da var. Nilüfer’de vatandaşlarımızın hizmetine sunduğumuz toplam 9 milyon metrekare yeşil alanımız var. Yeşil alan ve parklarımızın bakımı, onarımı ve revizyonu, Nilüfer Belediyesi olarak çevreye ve doğal alanlara ne kadar destek verdiğimizin de bir kanıtıdır” dedi.

 

Nilüfer Belediyesi ile önemli projelerin altına imza attıklarını kaydeden HASVAK Bursa Şube Başkanı Zerrin Özgüle de, “Nilüfer Belediyesi, her zaman sivil toplum kuruluşlarının yanında olarak sosyal projelere destek veriyor. Biz de bu anlamda mutluyuz. Park projemiz bizim hayalimizdi. Bu konuda bize vermiş olduğunuz katkı çok önemli. Hep birlikte güzel bir iş başardık. Emeği geçen herkese teşekkürler” şeklinde konuştu. ‘HASVAK Sağlıklı Yaşam Parkı’nın bu yıl içinde tamamlanarak hizmete açılması planlanıyor.