haber

Nilüfer Halk Dansları Topluluğu’ndan yeni sezona merhaba

Ulusal ve uluslararası arenada birçok başarının altına imza atan Nilüfer Halk Dansları Topluluğu, yeni dönem öncesi üye tanışma ve bilgilendirme toplantısı düzenledi. Altınşehir Gençlik Merkezi’nde gerçekleştirilen toplantıya, Genel Sanat Yönetmenleri Hakan Tanrıöver, Miray Orduseven, Hakan Cengiz, Mükteda Altıner ile Nilüfer Halk Dansları Topluluğu’na yeni üyeler katıldı. Çocuk, genç, gösteri ve mastır gruplarından toplam 150 yeni üyeye, çalışma programları ve kuralların anlatıldığı toplantıda, yeni döneme ilişkin hedef ve projelerden bahsedildi.

 

Nilüfer Halk Dansları Topluluğu’nda dans etmenin ayrıcalık olduğunu belirten Genel Sanat Yönetmeni Hakan Tanrıöver, “Güzel tesislere ve güçlü bir eğitmen kadrosuna sahibiz. Burada topluluktan öte aile ortamı var. Nilüfer Halk Dansları ailesine hoş geldiniz. Ulusal ve uluslararası alanda geçmişi başarılarla dolu olan Nilüfer Halk Dansları Topluluğu’nda, gelecek dönemlerde de aynı başarıları sizlerle yaşayacağımızdan şüphem yok. Nilüfer Halk Dansları Topluluğu’nu kuran ve desteğini hiçbir zaman esirgemeyen değerli başkanımız Mustafa Bozbey’e, bizlere kültürümüzü, dik durmayı, sahneye sığmamayı öğreten ve bizleri eğiten öğretmenlerimize çok teşekkür ediyorum. Tüm gruplar dâhil olmak üzere kayıtlarımız 15 Kasım’a kadar devam ediyor” dedi.

 

Keyifli anların yaşandığı toplantıda Hakan Tanrıöver, Nilüfer Halk Dansları Topluluğu’nun daha önce aldığı ödüller ve başarıları da yeni üyelerle paylaştı.