Gelişen teknoloji, değişen yaşam ve beslenme alışkanlıklarıyla hareketsiz yaşam ve kilo artışını önlemek için 2014 yılını “Sağlıklı yaşam ve hareket et” yılı ilan eden Sağlık Bakanlığı’nın projesine bir destek de Nilüfer’den geldi.

Son yıllarda tüm dünyayı saran obezite hastalığını önlemek ve toplum sağlığı için hareketsiz yaşamı engellemek isteyen Sağlık Bakanlığı’nın 2014 yılını “Sağlıklı Yaşam ve Hareket Et” yılı ilan etmesinin ardından Nilüferli kamu kurumları da projeye sahip çıktı. Fatih Sultan Mehmet Cami önünde buluşan Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey, Bursa Halk Sağlığı Müdür Yardımcısı İrfan Oğuz, Nilüfer Toplum Sağlığı Sorumlu Hekimi Dr. Oya Söylemez, Nilüfer İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Kaya, Nilüfer Kent Konseyi Başkanı Şazi Çavuşoğlu ve çeşitli kurum ve kuruluşların idari amirleriyle çok sayıda vatandaş sağlık için yürüdü.

“Hareketli Nilüfer” projesi kapsamında Fatih Sultan Mehmet Camii önünden başlayan yürüyüş, Akuğur Alışveriş Merkezi önünde son buldu. “Hareketli Nilüfer, Yürüyor” etkinliğinin sonunda Nüans Dans ve Sanat Evi’nden Erdik ve Özge Şadıllıoğlu çifti Nilüfer’de sağlıklı yaşam için katılımcılarla birlikte dans etti.