haber

"Nilüfer'in kapalı çarşısı" yönetimini seçti

Nilüfer’in en hareketli bölgesi olan İzmir Yolu’nun kuzeyinde, haftanın yedi günü Nilüferlilerin tüm ihtiyaçlarını karşılayabilecekleri bir mekanda çarşı kültürünü yaşatmayı amaçlayan ‘Nilüfer Agora’ya ilgi her geçen gün artarken Nilüfer Belediyesi ve Nilüfer Agora esnafı, çarşı yönetiminin belirlenmesi için düzenlenen genel kurulda bir araya geldi. Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey’in de katıldığı genel kurulun divan başkanlığını Avukat Şerafettin Gökalp yaptı.

Genel kurulun ilk maddesi gereği üçü belediye görevlisi, ikisi esnaf olmak üzere çarşının 5 kişilik yönetim kadrosu belirlendi. Hak sahibi esnafların büyük bölümünün katıldığı genel kurul toplantısında, Agora’nın kuruluş sürecinde öne çıkan güvenlik, temizlik hizmetleri, tanıtım eksikliği ve henüz kapalı dükkanların açılması için hak sahiplerinin teşvik edilmesi ve gerekirse bu konuda yaptırım uygulanması gibi konular ele alındı.

Toplantıda söz alan başkan Bozbey de özellikle dev alışveriş merkezleri karşısında sıkıntı yaşayan küçük esnafın korunması ve Nilüferlilerin yaşamını kolaylaştıracak bir çekim merkezi oluşturmak üzere hayata geçirilen ‘Nilüfer Agora’nın belirli bir doluluk oranına ulaşmasının önemli olduğunu söyledi. Çarşının yönetimi konusunda ise  “Çarşı yönetimde yer alacak memur arkadaşlarım Agora’nın en iyi şekilde yönetilmesi ve sorunların bir an önce çözülmesi için sizlerle omuz omuza çalışacaklar,” diye konuştu.