haber

Nilüfer Meclisi’ne Müzik Festivali damgası

Nilüfer Belediyesi’nin Eylül ayı olağan meclis toplantısı, Barış Meclisi’nde gerçekleşti. Birçok madde ve önergenin karara bağlandığı toplantıya, geçtiğimiz hafta düzenlenen Nilüfer Müzik Festivali damgasını vurdu. Meclis Başkan Vekili Nilgün Berk’in başkanlık ettiği toplantıda AK Parti Grup Sözcüsü İsmail Kavurmacı’nın Balat Atatürk Ormanı’nda düzenlenen Nilüfer Müzik Festivali’ne yönelik eleştirileri oldukça sertti.

 

 “Nilüfer 75 bin kişiye misafirperverlik yaptı”

Kavurmacı’nın ardından CHP Grup Sözcüsü Turgay Erdem söz aldı. Kurum olarak her zaman eleştiriye açık olduklarını vurgulayan Erdem, “Müzik festivaline yönelik ağır eleştirileri doğru bulmuyoruz. Orada emniyete intikal eden bir tane nahoş olay yaşanmamış. 75 bin kişi girdi alana ve son derece düzenli bir festival yaşandı. Nilüferlilere gerçekten teşekkür diyoruz, 75 bin kişiye misafirperverlik yaptılar. Biz 15 Temmuz Darbe Girişimi sonrası Cumhurbaşkanı’nın yaşamı normale döndürün çağrısı üzerine biz bu festivali yaptık. Anladığımız kadarıyla bir kamu kurumu tarafından bu düzeyde bir etkinlik gerçekleştirilemediğinden yaptığımız iş kıskanılıyor” diye konuştu.

 

 “Her kesimden insan buluştu”

Nilüfer Müzik Festivali’yle aynı tarihlerde, Cumhurbaşkanlığının da desteğiyle Antalya EXPO çerçevesinde konserler düzenlendiğini de anımsatan Turgay Erdem, “Yani Antalya’da yapıldığında sıkıntı yok, Nilüfer’de olunca mı sıkıntı var?” diye sordu. Erdem, “Antalya’da ‘Biz hep birlikte güleriz’ diye mesajlar verildi. Biz de burada Nilüferlileri güldürüyoruz. Sadece Nilüfer değil biraz da Türkiye’yi takip edin. Nilüfer Müzik Festivali’nde her kesimden, her görüşten, her yaştan insan müziğin birleştirici gücü sayesinde buluştu” dedi.

 

 “Barış için çabalıyoruz”

Nilüfer Müzik Festivali’ne yönelik eleştirilere Meclis Başkan Vekili Nilgün Berk de yanıt verdi. Alana gelmeden eleştiri yapmanın doğru olmadığını ifade eden Berk,  “O alana gelseydiniz de müziğin birleştirici gücünü ve bizim savaş çığırtkanlığı yerine barışı tesis etmek için çabaladığımızı görseydiniz. Keşke şehitler olmasa ve yetkililer bunun önüne geçse. Şehitlerin verildiği o gecelerde tüm kanallar her gün eğlence müzik programlarına devam ettiler” dedi. Berk ayrıca önceki gün Karaman Mahallesi’nde, İzmir Yolu kenarındaki ağaçların gece yarısı kimsenin haberi olmadan kesilmesine de tepki gösterdi.