haber

Nilüfer turizm elçisi oldu

Nilüfer Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü Tarih ve Turizm Bürosu, fuarda stant açarak iki kent arasında turizm elçisi oldu.


Nilüfer’in tanıtımı ve farklı kentlerle ilişkilerin geliştirilmesi için Van’da bu yıl beşincisi düzenlenen Van Seyahat ve Turizm Fuarı’na katılan Nilüfer Belediyesi’nin standı katılımcılar tarafından yoğun ilgi gördü. Van Ortadoğu Fuar ve Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilen 5. Van Seyahat ve Turizm Fuarı’nda çok sayıda vatandaşın ziyaret ettiği Nilüfer Belediyesi standını Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, Van Milletvekili Kemal Aktaş, Van Valisi Aydın Nezih Doğan, Van Büyükşehir Belediye Başkanı Av. Bekir Kaya, Cumhuriyet Halk Partisi Van İl Başkanı Celal Şen ve çok sayıda siyasi parti temsilcisi ziyaret etti.


Katılımcılara, Nilüfer Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü Tarih ve Turizm Bürosu yetkilileri çalışmalar hakkında bilgi verdi. Demokrasi, özgürlük, vicdan, etik ve dayanışma kenti Nilüfer’i oluşturmak için kurulan Mahalle Komiteleri ve Balat’ta yapımı devam eden Türkiye’nin kültür mozaiği Anadolu Arastası projesi ilgi odağı oldu. Ziyaretçilere kestane şekeri, çeşitli kitap ve kitapçıklar armağan edildi.