haber

Nilüfer yeni bir park daha kazanıyor

Hayırseverlerin desteğiyle Nilüfer’e kazandırılan parklara bir yenisi daha ekleniyor. Ataevler Mahallesi’nde yaklaşık 4 bin metre kare alanda yapılması planlanan parkın protokolü Nilüfer Belediye Başkanı Bozbey ve hayırsever Mustafa Çırakoğlu arasında imzalandı.

Nilüfer Belediyesi Halk Evi’nde imzalanan protokol töreninde Nilüfer Belediyesi Başkan Yardımcıları ve CHP Nilüfer İlçe Başkanı Mehmet Turan Tansal da hazır bulundu. 

Protokole imza atmadan önce konuşan Başkan Mustafa Bozbey, “Çevre ve doğal yaşam kenti Nilüfer’de, yeniden yeşil Bursa hayalimiz doğrultusunda, park alanlarının, yeşil alanların artırılmasına büyük önem veriyoruz. Bu çerçevede, her yıl park alanlarımıza yenilerinin eklenmesinin yanı sıra mevcut park alanlarımızı da elden geçiriyor, yeniliyoruz.  Vatandaşlarımızın kent içinde nefes alacağı bu alanlara özel bir önem veriyoruz. Bugün itibariyle park sayımız yaklaşık 250 oldu. Her yıl ortalama 10-12 park kazandırıyoruz Nilüfer’e. İmzalayacağımız protokolle, Ataevler Mahallesi’ne bir park alanı daha kazandırıyoruz” dedi.

 

Başkan Mustafa Bozbey, toplam 3958 metre kare alanda Nilüfer Belediyesi tarafından verilen projeye uygun park yapılacağını ifade ederek, “Tamamen vatandaşlarımıza açık olacak bu park, protokolümüz gereği bir yıl içerisinde tamamlanacak ve belediyemize teslim edilecek. Nilüfer’de yaşayanların aktif bir şekilde kullandığı, şehre nefes aldıran yeşil alanlarımıza en kısa sürede eklenecek olan yeni parkımız için hayırsever Mustafa Çırakoğlu’na yürekten teşekkür ediyorum” dedi.

 

Nilüfer’de kazandırılacak parka katkıda bulunmanın mutluluğunu yaşadığını  belirten Mustafa Çırakoğlu da parkın Nilüfer’e hayırlı olması temennisinde bulundu. Konuşmaların ardından Bozbey ve Çırakoğlu protokolü imzaladı.