haber

Nilüferli muhtarlardan darbe girişimine tepki

15 Temmuz’da gerçekleştiren darbe girişimine tüm kesimlerden tepki yağmaya devam ediyor. Nilüfer Muhtarlar Derneği üyeleri de darbe girişimini kınadı

Nilüfer Muhtarlar Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Aydın Saldız, yönetim kurulu üyeleri ile birlikte Nilüfer Belediyesi Halk Evi’nde muhtarlara ayrılan odada basın toplantısı düzenledi.

Darbe girişiminde bulunanları,  onlara destek verenleri şiddetle kınadıklarını ve lanetlediklerini belirten Saldız şöyle devam etti:  “TBMM’yi bombalayan, halka ateş açan örgütün mensupları bu kurşunları ve bombaları, siyasi iktidarı, demokrasiyi kısacası laik, demokratik, sosyal hukuk devletini yok etmek için kullanmışlardır. Milli iradeyi yok saymışlardır. İnanıyoruz ki mahkemelerimizin verdiği kararlar hukuk tarihimizde örnek gösterilecektir. 15 Temmuz bir milat olarak değerlendirilmelidir. Ne iktidar ne muhalefet partileri sürecin önümüzdeki evresinde darbe kalkışmasından siyasi rant elde etmek için çaba göstermemelidir. Aksine hep birlikte  ‘Darbe kaybetti demokrasinin kazançlı çıkması için ne yapmalıyız’ diye düşünmeliyiz. Bu cennet vatanda insanımızın refahı ve mutluluğu için yaratılan tüm değerlerde hepimizin ortak katkısı var”

Nilüfer Muhtarlar Derneği Başkanı ve aynı zamanda Kurtuluş Mahalle Muhtarı olan Mehmet Aydın Saldız, darbe girişimine karşı direnerek şehit olanlara rahmet dilerken, ailelerinin ve yakınlarının acılarını yürekten paylaştıklarını kaydetti.

Saldız, darbe kalkışmasında Türk Telekom binasını ele geçirmek isteyen askerlere engel olduğu için, gruba komutanlık yapan yüzbaşının silahından çıkan kurşunla yaşamını yitiren Üsküdar İlçesi Acıbadem Mahalle Muhtarı Mete Sertbaş’ı da  anarak “Muhtarımıza Allah’tan rahmet, acılı ailesine ve yakınlarına başsağlığı diliyoruz” dedi.